Labas. Rugpjūčio pradžioj paminėta #tarptautinėžindymosavaitėGyvenkit taip, kaip jums geriausia, sakyčiau tokį tostą šia proga. Žindyti kūdikį bet kurioje vietoje ir bet kuriuo metu yra nor-ma-lu.

Lietuvoje (tebe)vyksta aršios diskusijos, netyla pasipiktinimai dėl žindymo viešumoje. Aš galvoju paprastai: žindymas yra kūdikio ar vaiko maitinimas. Nuogumo laipsnis, žindymo vieta, trukmė, aksesuarai man rūpi tiek, kiek ir visi kiti žmonių pasirinimai. Kodėl turėčiau nurodinėti, auklėti ar išsakinėti savo"kritišką" nuomonę apie žindymo drabužių audinius ir raštus :) Viešai karts nuo karto įsiterpiu į diskusijas, mane vis dar sujudina ponių ir ponų pasisakymai, kaip moteris turėtų būti mistinės "Motinos" pavyzys, jausti savo "šventumą" ir "padorumą". Arba kaip kokiam tai asabai nemalonu žiūrėti į apnuogintą krūtį. Įsivaizduojat? Man labai nemalonu žiūrėti į jo kelnes ir nosį. Ir ką? Visada būsiu žindyvių pusėje, jei jau atsiranda du poliai. Žindymas neturėtų būti kliūtis motinai ir vaikui laisvai, įprastai gyventi. Netgi, jei tikrai linksma nuo išstojimų "su vėliava rankose" t.y. apnuoginta krūtine.  #NormalizeBreastfeeding ;) Kažkada labai puikiai pasakė Rimantė:
 
"Maitindama dukrą aš nebandau parodyti, kokia aš šauni mama, ne pasipuikuoti, kad turiu supergalių, nes gaminu pieną, ar jūsų vyrui parodyti, kokios putlios mano krūtys. Ne. Aš tiesiog maitinu savo vaiką, kuris nori valgyti" 

 FB neseniai paskelbė visa tai puikiai suprantantis – daugiau jokių draudimų

APPLE pristato naujas, šiais metais pasirodysiančias EMOJI šypsenėles ŽINDYVĖ:
 
Didelė naujovė, labai laukta ir reikalinga – tai donorinio motinos pieno kaupimas. 2016 m. gruodžio mėnesį atidarytas pirmasis pieno bankas Motinos pieno bankas Kaune, o 2017 m. kovo mėnesį – ir Vilniuje.

Projektas Sveika Pradžia renka lėšas pieno šaldikliui, kviečia paaukoti.

Laktacijos kabinetas atidarytas, dėkui Vilniaus gimdymo namams už palankius naujagimiui ir mamai sprendimus! Jei kils sunkumų, kreipkitės telefonu 8 (5) 269 54 63 ar gyvai antradieniais–ketvirtadieniais 9–15 val. 

Lietuviška bendruomenė jungiasi čia Žindymo Grožis - Beautiful Breastfeeding Lithuania ir Žindymas.

 

Linkėjimai, 
Nida