Nuostabiai mielos ir meniškos naujagimių nuotraukos, kuriose jie saldžiai miega lizdelyje, pintinėje, minkštučiuose mezginiuose... Mmm... Svajojate ir jūs apie tokias savo vaikelio fotografijas? Tai ne montažas, tai saugi fotosesija, kuri jums, tėveliams, kainuos visai nedaug pastangų ir garantuos puikų rezultatą.

 

1. KADA GERIAUSIA ATLIKTI NAUJAGIMIO FOTOSESIJĄ?

Naujagimį rekomenduojama fotografuoti, kai jam yra 5–14 dienų. Tai svarbu, nes būtent pirmomis savaitėmis kūdikėlis daugiausiai miega, o jo kūnelis yra itin lankstus – jis dar natūraliai riečiasi į jaukias pozas, kaip buvo įpratęs susirangyti jūsų pilvelyje. Vėliau pradeda sparčiai tvirtėti mažylio raumenys, didėja jautrumas prisilietimams, todėl tokio tipo fotosesija gali ir nebepavykti.

2. AR TAI SAUGU?

Tai visiškai saugu, jei darbą atlieka profesionalas. Fotografai, dirbantys su kūdikiais, puikiai žino, kokiomis pozomis juos saugu guldyti, kaip nepažadinti mažylių keičiant rūbelius ar kaip švelniai juos vėl užmigdyti. Profesionalus fotografas niekuomet nevers kūdikėlio gulėti nepatogiai ir nerizikuos mažylio saugumu dėl gero kadro.

3. AR TAI FOTOMONTAŽAS?

Ne – naujagimiai iš tiesų fotografuojami tokioje aplinkoje, kokią matote nuotraukose. Žinoma, fotografijos retušuojamos, bet tik siekiant išgauti norimą spalvų sodrumą, šviesos intensyvumą, užmaskuoti kūdikio odelės paraudimą ar bėrimus. Jokiais kitais dirbtiniais efektais nuotraukos neapkraunamos.

4. KAIP IŠSIRINKTI GERĄ FOTOGRAFĄ?

Kiekvienas fotografas turi savo braižą, stilistiką, naudojamą spalvų gamą, tad pirmiausia rinkitės pagal tai, kas jums atrodo gražu. Tuomet būtinai atkreipkite dėmesį į fotografo patirtį – ją neblogai atspindi jo darbų kiekis ir klientų atsiliepimai.

5. KADA UŽSISAKYTI FOTOSESIJĄ?

Geriausia tai padaryti kuo anksčiau – idealu, jei užsisakysite likus mėnesiui ar keliems iki vaikelio atėjimo, bet galite ir vos jam gimus – svarbu suspėti fotosesiją atlikti per pirmąsias 14 dienų.

6. KUR ATLIEKAMOS TOKIOS FOTOSESIJOS?

Pasirinktoje fotostudijoje, gamtoje arba jūsų namuose. Tai labai priklauso nuo sezono ir fotosesijos idėjos. Esant šaltam orui ar jums pageidaujant, fotografai su visa reikiama technika ir priemonėmis atvyksta į namus, tačiau turėkite omenyje, kad fotosesijos metu jūsų namuose turėtų būti bent 25 °C šilumos, kitaip rizikuosite mažylį peršaldyti. Gamtoje fotografuojama tik šiltuoju metų laiku, esant tinkamoms oro sąlygoms, be to, fotografas iš anksto apgalvoja ir patikrina visas detales, parenka saugias vietas.
Profesionaliose fotostudijose atsakingai pasirūpinama ne tik aplinkos ir naudojamų daiktų saugumu bei higiena, bet ir sukuriama jauki atmosfera mažyliui ir jo tėveliams, kad visi galėtų atsipalaiduoti ir puikiai praleisti laiką.

7. KAIP PASIRUOŠTI?

Jokio ypatingo pasiruošimo nereikia. Naujagimių fotografai paprastai turi visą reikiamą techniką, rekvizitus, rūbelius ir aksesuarus, todėl tėveliams niekuo nereikia rūpintis. Be to, fotosesijų metu naudojami rūbeliai, paklotukai ir pledukai pagaminti tik iš natūralių ir kūdikio odelei švelnių medžiagų. Po kiekvienos fotosesijos aplinka ir naudoti daiktai yra kruopščiai nuvalomi ir dezinfekuojami.

Nuomojamos mini studijos, aksesuarai ir rekvizitai naujagimių ir kūdikių fotosesijai.

8. KIEK LAIKO TRUNKA FOTOSESIJA?

Fotosesija trunka 2–4 valandas, todėl iš anksto susiplanuokite laisvesnę dieną. Tiek daug laiko skiriama neatsitiktinai, nes fotosesijos metu ne kartą tenka mažylį maitinti, pervystyti, sūpuoti ir migdyti. Visi fotosesijoje dalyvaujantys asmenys turi jaustis visiškai komfortiškai ir ramiai, tad skubėti tikrai nederėtų.

9. KAIP ELGTIS TĖVAMS FOTOSESIJOS METU?

Atsipalaiduoti ir dar kartą atsipalaiduoti. Kuo mažiau nerimausite jūs, tuo ramesnis bus ir mažylis. Net jei kūdikis pradeda verkti, tikrai neverta panikuoti – geriau ramiai jį pasūpuokite, pamaitinkite, paglostykite. Be to, kūdikių fotografai irgi puikiai moka nuraminti mažylius – juk tai jų darbo dalis. Tad drąsiai pasikliaukite fotografo patirtimi – gal net išmoksite vienos kitos gudrybės, kaip švelniai ir greitai grąžinti kūdikėlį į sapnų karalystę.

Nuotraukos www.vaiku-fotostudija.lt