RIMANTĖ KULVINSKYTĖ

„Maitindama dukrą aš nebandau parodyti, kokia aš šauni mama, ne pasipuikuoti, kad turiu supergalių, nes gaminu pieną, ar jūsų vyrui parodyti, kokios putlios mano krūtys. Ne. Aš tiesiog maitinu savo vaiką, kuris nori valgyti, – savo nuomonę dėsto Rimantė. – Žinoma, namie maitinti smagiau ir jaukiau, bet jūs gi kaskart, užsigeidę valgyti ar atsigerti, nebėgate namo – niekur taip nenueitumėte ir nieko naudingo nenuveiktumėte – jau pusiaukelėje į darbinį susitikimą suprastumėte, kad už pusvalandžio norėsite kavos, tad reikia grįžti.” (delfi.lt)

 

KRISTUPAS SABOLIUS

„Kam reikalinga šeima? Dažnai vadovaujamės klišėmis apie meilę, vaikus, bet iš tiesų tai – dviejų žmonių kūrybingas buvimas kartu. Reprodukcija irgi kūryba, tačiau vaikų gimdymas nieko neišspręs, jei nesukursi bendro pasaulio. Lengva pasėti suluošintų žmonių, kurie nemato prasmės gyventi ir dėl to kaltina savo tėvus. Vadinasi, pradėti reikia nuo to, kas sieja du žmones. Po to – kurti. Tai daug išradingumo reikalaujantis darbas. Santykiai yra ekperimentavimo sfera.“ (lamuslenis.lt)

VAIVA RYŠTAITĖ

Apie viešą žindymą: „Pasakyčiau Nyčės žodžiais: Tam, kuris turi tvirtą „kodėl“ nebaisus joks „kaip“. Kitaip tariant, svarbiausia yra žinoti savo vertybes. Vaiko gerovė ir mano asmeninė laisvė yra svarbiau už kažkokių neišprusėlių nepatogumą.“ (vaikui.lt)

SAVANORĖ IEVA

„Mano nuomone, yra dvi moterų grupės: su vaikais ir be vaikų. Aš myliu vaikus, tačiau nejaučiu poreikio gimdyti, nenoriu tiesiog. Jei turiu galimybę išmokti apginti savo šalį, šeimą, kodėl neturėčiau ja pasinaudoti?” (manoteises.lt)

RŪTA MILKELKEVIČIŪTĖ

„Esu sunkiai nusakomoje būsenoje. Esu euforijoje, kosmose ir visame kame. Be abejonės, visi yra labai... Tiesiog labai labai“, – po gimdymo džiugių jausmų neslėpė R.Mikelkevičiūtė. (Žmonės.lt)

BEATA NICHOLSON

Beata Nicholson: „Kaip sakiau, princesė iš ryto pagimdė, po pietų jau visa graži ir švytinti stovi, ir meiliai šypsosi. Ir nebandykite čia zirzti ir purslus taškyti, kad paprastos moterys taip neatrodo, o kas, jei joms kirpėją ir make up artist į palatą?? Kodėl gi ne?“ (beatosvirtuve.lt)

AGNĖ GILYTĖ

„Aš tikrai turėsiu dar bent vieną vaiką. Gal net ir du, nežinau. Tai yra labai gera emocija. Aš manau, kad mes su vyru daug ką galim duoti vaikams.“ (Stilistė Agnė Gilytė "Aš nesijaučiu gerai prie puodų", tv.lrytas.lt)

EDMUNDAS JAKILAITIS

„Pamatęs Mortą, verkiau turbūt smarkiausiai. Iš pradžių viskas atrodė ne emocinis, o tik fiziologinis procesas, bet kai tas vaikas gimė, kai jį padėjo mamai ant pilvo, man susiliejo vaizdas, nieko nemačiau, užsikūkčiojau.“ (Edmundas Jakilaitis apie dukrytės gimimą žurnale „Žmonės“.)

VITALIJA BUTKIENĖ

„Mes sakome, kad mūsų tikslas – kuo geriau nusiteikusi, kuo ramesnė mama, kuo geriau prižiūrimas, mylimas mažylis. O būdas tai pasiekti ir yra moters įgalinimas. Padėjimas moteriai pasitikėti savimi, rasti savo atsakymus, apsibrėžti ribas ir pasakyti Aš Galiu. Tai yra labai svarbu.“ (miestomamos.lt)