Atmintinė apie kremų nuo saulės sudėtines dalis bei kremų gidas.

 

Saulės kremų paskirtis – saugoti odą nuo nudegimo ir kenksmingo UV spindulių poveikio. Kremas nuo saulės gali būti dvejopas:

1. Kremas su cheminiu UV spindulių filtru, kai tam tikros medžiagos prasiskverbia į odą ir apsaugo ją chemiškai.

2. Kremas su fiziniu filtru, kuris odą iš išorės padengia specialiu sluoksniu, apsaugančiu nuo nudegimų.

 

"Rinkitės kremus, kurių sudėtyje yra cinko oksido ar titano dioksido (ne nano formos). Svarbu žinoti, kad kremų, kurių apsaugos faktorius (SPF) didesnis nei 50, nauda abejotina, o privalumai nepagrįsti. Optimalus SPF – 30. Net jei ir naudojate apsauginį kremą, būnant saulėje patariama dėvėti lengvus natūralių medžiagų drabužius. Ir venkite saulės vidudienį." (pagalvok.lt)

MEDŽIAGOS, KURIŲ PATARIAMA VENGTI

Didžiausią susirūpinimą kremų nuo saulės sudėtyje kelia medžiagos, galinčios trikdyti hormoninę sistemą. Šių medžiagų patariame vengti pirmiausia:

Cheminai UV filtrai

Benzophenone-3 (Oxybenzone), 3-Benzylidene Camphor (3 BC), 4-Methylbenzylidene Camphor (4-MBC), Octyl Methoxycinnamate (OMC, Ethylhexyl methoxycinnamate, Octinoxate). Šių medžiagų aptikta 3 kremuose.

Parabenai

3 kremuose naudojamos kitos paskirties medžiagos, kurios taip pat siejamos su hormoninės sistemos trikdymu – parabenai (Methylparaben, Ethylparaben), Cyclopentasiloxane bei Butylated hydroxytoluene BHT.

Kiti cheminiai filtrai

Homosalate, Octocrylene, Octisalate. Yra duomenų, kad šios medžiagos patenka į organizmą, gali alergizuoti, o Homosalate siejamas ir su poveikiu hormoninei sistemai.

Nano dalelių formos fiziniai filtrai

Dažniausiai pasitaikantys – nano titano dioksidas, nano cinko oksidas (nano Zinc Oxide, nano Titanium Dioxide). Tai itin mažos dalelės, kurios, kaip teigiama, nepalieka baltų dėmių tepant kremą, lyginant su įprastinio dydžio dalelėmis. Kadangi nanodalelių poveikis sveikatai ir aplinkai kol kas neištirtas, dėl to raginame vengti tokių kosmetikos priemonių.

Kvapiosios medžiagos

Dažniausiai ingredientų sąraše žymimos fragrance, parfum, aroma, scent ir pan. Kvapai gali dirginti, alergizuoti, dėl to rekomenduojame rinktis bekvapius kremus nuo saulės, ypač alergiškiems žmonėms.

Įvairios medžiagos, kurių sudėtyje yra EDTA

Šios medžiagos gali kauptis organizme bei aplinkoje.

 

Lentelėje apačioje (paveikslėlyje lentelė yra trumpinta, pilnos lentelės nuoroda) rasite informaciją, kokias vengtinas medžiagas www.pagalvok.lt aptiko 15 apsauginių kremų nuo saulės. Buvo pasirinkti įvairaus apsaugos lygio, taip pat tiek ekologiški, tiek įprastiniai, skirti vaikams ar suaugusiems kremai ar losjonai nuo saulės iš įvairių parduotuvių bei vaistinių.

 

 

„Odylique“ (17,51 €) ekologiškas apsauginis saulės kremas SPF 30 neturi sudėtyje nepageidaujamų medžiagų.

 

Ekologiško Naturys‘ Sun SPF 25 (18,80 €) sudėtyje tik viena nepageidaujama sudėtinė dalis (parfum).

 

 

Mums taip pat labai patinka puikiai įvertintas ANTHYLLIS kremas nuo saulės su fiziniu filtru kūdikiams ir vaikams, SPF 50 (19,99 €).

 

 

Tekstas parengtas pagal @pagalvok.lt, viršelio nuotrauka @carlareed
Šaltiniai:
http://kemi.taenk.dk/bliv-groennere/test-kemi-i-solcreme-1
http://www.ewg.org/sunscreen/report/the-trouble-with-sunscreen-chemicals/
http://nonhazcity.eu/wp-content/uploads/2016/07/kosm.pdf