Pirmuosius nėštumo mėnesius ramiai džiaugėtės nėštumu, pakutendavot pilvuką, pasakydavot "labas" dar negimusiam mažyliui, karts nuo karto pasvarstydavot, kokiu vardu jį pavadinsite. Trečiajį trimestrą laukimas tampa aktyvesniu. Sekate pamokėles, ieškote specialistų, ruošiatės gimdymui, mokotės žindymo paslapčių, lankotės gimdymo namuose. Kaip į aktyvų laukimą įtraukti vyrą? Jogos mokytojos ir meditacijų instruktorės Irenos Strazdienės patarimai būsimam tėčiui.

 

1. KOKĮ PAVYZDĮ RODYSI?

Belle Lumiere

Kol kūdikis pakeliui, turite laiko sąmoningai priimti būsimą tėvystę. Pamąstykite, ką duosite savo vaikui, ko jį išmokysite ir kokį pavyzdį rodysite. Būtų puiku, jei pradėtumėte domėtis sveiku gyvenimo būdu ir pozityviu mąstymu. Teigiami pokyčiai prasideda nuo smulkmenų!

2. KALBĖK SAVO VAIKUI

The Little Umbrella

Skatinu vyrus kuo daugiau bendrauti su pilvelio gyventoju. Jei jums keista kalbėtis su tuo, ko nematote, tiesiog garsiai paskaitykite pasakų knygą. Girdėdama jūsų balsą, matydama jūsų palaikymą ir norą dalyvauti vaiko auginime, jūsų partnerė jausis saugi ir mylima. Kai nusiramina mama, saugiai jaučiasi ir mažylis pilvelyje, vadinasi, ne tik nėštumo eiga bus sklandesnė, bet ir artėjantis gimdymas nekels nepagrįstų baimių.

3. NE BIJOK, O SUŽINOK

A Beautiful Mess

Kai kurie vyrai nenori dalyvauti gimdyme, nes bijo, kad reikiamu momentu nežinos, kaip elgtis ir kaip padėti savo moteriai, o daugelis moterų prisipažįsta, jog iš vyro gimdyme laukia tik vieno – kad jis būtų šalia. Tad jei vyras kartu su savo partnere nueis į paskaitas būsimiems tėvams, perskaitys keletą straipsnių ar knygų, galės suteikti tikrai didžiulę pagalbą gimdyvei: primins, kaip taisyklingai kvėpuoti, atliks masažą, kartu judės per sąrėmius, palaikys morališkai.

4. ESI PALAIKYMO KOMANDA

What To Expect

Rekomenduoju nežiūrėti atvirų gimdymo scenų ir neklausyti draugų pasakojimų apie gimdymus. Jūsų patirtis vis tiek bus kitokia, todėl nusiteikite pozityviai. Esate savo moters „palaikymo komanda“, todėl privalote išlikti šalto proto, o tai tikrai sunku padaryti, jei prieš akis stos matyti vaizdeliai ir atviri draugų pasakojimai.

5. GIMDYMUI PASIRUOŠK

Creators Of Desire

Vaikelio atėjimas ne visada trumpas ir lengvas procesas, todėl nepamirškite į gimdymo namus pasiimti patogios aprangos ir šlepečių. Būsite savo moters pagalbininkas, tad išeiti iš palatos ilgam nebus galimybės – maistu ir gėrimais apsirūpinkite iš anksto.

6. TARPININKAUK

Tracy Amstrong

Gimdymo metu būsite tarpininkas tarp savo partnerės ir akušerės, todėl atidžiai klausykitės jos komandų ir viską perduokite gimdyvei. Šiuo metu tikrai pagelbės žinios, įgytos pasiruošimo gimdymo kursuose.

7. PADRĄSINK

Kristie Robin

Švelniai drąsinkite gimdyvę, bet neskubinkite ir nepriekaištaukite, jei ji ką nors atlieka ne taip. Nebijokite pakartoti akušerės prašymus, priminkite patarimus, padėkite juos atlikti. Gimdydama moteris labiau girdi pažįstamą balsą, todėl akušerės nurodymų kartais gali ir neišgirsti. Švelniai ir neįkyriai įsitikinkite, kad jūsų partnerė suprato, ką turi daryti. Taip visi tapsite puikia komanda ir vaikelio atėjimas į šį pasaulį bus sklandesnis.

8. PASITIKĖK SAVIM

Lacey Nylson

Nepriklausomai nuo to, kokia bus gimdymo eiga, dėl to jūs su partnere netapsite nei geresniais, nei blogesniais tėvais. Savo vaikui visada būsite pats geriausias tėtis pasaulyje, o jūsų partnerė – pati geriausia mama. Po gimdymo priminkite ir jai apie tai!

9. NESLĖPK EMOCIJŲ

Spero Photo

Kai tik bus galima, paimkite kūdikį ant rankų. Įsiminkite šį momentą – tai bus viena laimingiausių dienų jūsų gyvenime. Sveikinu, tėveli!

 

@Nėštumo kalendorius
Tekstas Irenos Strazdienės, Unijoga
Viršelio nuotrauka www.100layercakelet.com