2015 01 01
DU NAUJI VISUOTINIAI NAUJAGIMIŲ TYRIMAI

„Vienu iš šių tyrimų medikai galės nustatyti, ar naujagimis neserga paveldima angliavandenių apykaitos sutrikimo liga (galaktozemija), kuomet mažylio kraujyje kaupiasi galaktozė. Laiku nepradėjus jos gydyti, gali sutrikti kūdikio psichinė ir fizinė raida, atsirasti gelta, akių lęšiuko sudrumstėjimas – katarakta.
<...> Antru tyrimu, anot V. Zakso, siekiama išsiaiškinti, ar mažylis neturi įgimto antinkščių žievės funkcijos sutrikimo (adrenogenitalinio sindromo), kuomet sutrinka
hormono kortizolio gamyba. Dėl šios priežasties sutrinka lytinis brendimas, esant sunkiai ligos formai organizmas netenka druskų, tuomet naujagimis vemia, atpila maistą, liesėja, o laiku neskyrus gydymo, iškyla pavojus jo gyvybei“ (vlk.lt)

 

2015 03 26
AUTOMOBILIUOSE DRAUDŽIAMA RŪKYTI, JEIGU JUOSE YRA VAIKŲ AR NĖŠČIŲ MOTERŲ

Tabako kontrolės įstatymas taip pat nustato, kad rūkyti (vartoti tabako gaminius) draudžiama: visose švietimo, sveikatos priežiūros įstaigose ir šių įstaigų teritorijose; darbo vietose, esančiose uždarose patalpose (įmonėse, įstaigose ir organizacijose gali būti įrengtos specialios patalpos (vietos), kuriose leidžiama rūkyti); bendrose gyvenamosiose, kitose bendro naudojimo patalpose, kuriose nerūkantieji gali būti priversti kvėpuoti tabako dūmais užterštu oru; visų rūšių viešajame transporte, išskyrus tolimojo susisiekimo traukinius, kuriuose turi būti numatyti atskiri vagonai nerūkantiesiems ir rūkantiesiems, taip pat orlaivius, kuriuose numatytos atskiros vietos nerūkantiesiems ir rūkantiesiems; restoranuose, kavinėse, baruose, kitose viešojo maitinimo įstaigose, klubuose, diskotekose, interneto kavinėse (interneto klubuose ir pan.), lošimo namuose (kazino), automatų ar bingo salonuose, kitose laisvalaikio praleidimo įstaigose, patalpose, kuriose vyksta sporto varžybos ar kiti renginiai, ir kitose žmonėms aptarnauti skirtose patalpose, išskyrus specialiai įrengtus cigarų ir (ar) pypkių klubus. (lrt.lt)

2015 04 03
SANTARIŠKIŲ KLINIKOSE ATIDARYTA PENKIŲ ŽVAIGŽDUČIŲ VERTĖS POGIMDYVINĖ PALATA „BUDAPEŠTAS“

„Įrengdami šią palatą norėjome suteikti galimybę savo gyvenimo stebuklą pasitikti ir pirmąsias jo gyvenimo dienas pralesti jaukioje ir malonioje aplinkoje, kad visa šeima pasinertų į ramybės ir jaukumo oazę. Mes žinome, kad aukščiausio lygio medicinos personalas čia jau yra, o mes su žmona prisijungėme dar ir prie aplinkos sukūrimo, kurios šiuo metu mūsų valstybė dar negalėtų pasiūlyti. Mes labai norėtume, kad mūsų pavyzdžiu pasektų ir kiti geranoriški verslo žmonės. Nes taip gera daryti darbus, kurie siejasi su grožiu ir meile", - teigė verslininkas D. Katinas.“ (santa.lt)

2015 07 20
MAGNETINIO REZONANSO TYRIMAS – NĖČIOSIOMS NEMOKAMAI

„ Nuo šiol daugiau saugumo nėščiosioms visame pasaulyje suteikiantis magnetinio rezonanso tyrimas (MRT) taps labiau prieinamas būsimoms mamoms Lietuvoje – gavusi gydytojo siuntimą kūdikio besilaukianti moteris turės galimybę pasitikrinti nemokamai." (lzinios.lt)

2015 11 01
LIETUVOJE PARDUODAMI ALKOHOLINIAI GĖRIMAI ŽENKLINAMI ĮSPĖJAMAISIAIS ŽENKLAIS APIE ALKOHOLIO ŽALĄ NĖŠČIOMS MOTERIMS

Pagal priimtas naujas Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, kiekvienas supakuotas parduoti skirtas alkoholinio gėrimo vienetas nuo 2016 m. lapkričio 1 d. turės būti paženklintas įspėjamaisiais grafiniais ženklais apie alkoholio žalą nėščioms moterims Vyriausybės įgaliotos institucijos nustatyta tvarka. (lzinios.lt)

2015 11 19
UŽSIENYJE GIMUSIEMS VAIKAMS BUS SUTEIKTA DVIGUBA PILIETYBĖ

„Seime priimtos Pilietybės įstatymo pataisos aktualios lietuvių ar mišriose lietuvių ir užsieniečių šeimose gimusiems vaikams tose valstybėse, kuriose viena ar kita forma taikomas vadinamasis „žemės teisės“ principas. Juo remiantis, pilietybė iškart suteikiama konkrečioje šalyje gimusiems vaikams.“ (vz.lt)

2015 11 19
GALIMA PASITINKTI TĖVYSTĖS ATOSTOGŲ LAIKĄ

„Šiuo metu tėvystės atostogos suteikiamos trisdešimčiai dienų nuo vaiko gimimo. Ateityje jas galima bus rinktis bet kuriuo metu iki 56 d. nuo vaiko gimimo, o tam tikrais atvejais – iki 70 kalendorinių dienų.“ (vz.lt)

2016 01 01
PRADEDAMAS VISUOTINIS NAUJAGIMIŲ TIKRINIMAS DĖL KRITINIŲ ŠIRDIES YDŲ.

„Kritinės įgimtos širdies ydos – tai grupė įgimtų širdies ydų, kurios pirmomis gyvenimo dienomis nepasireiškia jokiais požymiais, tačiau vėliau naujagimio būklė gali staiga labai pablogėti.Visuotinė naujagimių patikra dėl kritinių širdies ydų atliekama išnešiotiems naujagimiams neinvaziniu fotometriniu įsotinimo deguonimi matavimo per odą ir širdies susitraukimo dažnio registravimo metodu (pulsoksimetrija).“ (neonatologija.lt)

Viršelio nuotruka © www.acompletelife.tumblr.com