Keturi žingsniai, kaip atlikti bambutės tualetą. Svarbūs patarimai, kaip prižiūrima naujagimio bambutė, kol nukrinta virkštelė ir sugyja žaizdelė.

 

1.
VISKAS, KO REIKIA – ŠALIA

Pasiruoškite vietą procedūrai ir viską turėkite po ranka. Jei planuojate maudyti, bambutę valykite po maudynių. Jums reikės švaraus pakloto ar rankšluosčio, virinto vandens, keleto vatos gumulėlių, vatos suktuko (ausų krapštuko), drabužėlių perrengti.

2.
ŠVARIOS RANKOS

Prieš ir po bambutės apžiūros būtinai kruopščiai nusiplaukite rankas muilu, nusausinkite, laikykitės higienos reikalavimų. Apatiniai drabužėliai turėtų būti dažnai keičiami, skalbiami, gerai išskalauti, išlyginti.

3.
VALYTI KRUOPŠČIAI

Pamerkite vatos gumulėlį į vandenį, nuspauskite, kad vata liktų drėgna, tačiau nuo jos nevarvėtų vanduo. Švelniais sukamaisiais judesiais nuvalykite nešvarumus (gali būti pūlių, kraujo) aplink bambos žiedą. Turite nuvalyti bambutės odą aplink žaizdelę, o ją pačią palikti gyti. Negalima krapštyti susidariusių šašiukų. Valykite viena kryptimi, susitepus vatai ją išmeskite, pakeiskite švaria. Taip apsaugosite bambos žaizdelę nuo infekcijų.

Sudrėkintu ausų krapštuku lengviau pasieksite pačius bambutės žiedo kraštelius arčiausiai žaizdelės. Nebijokte virkštelės palenkti į vieną ir į kitą pusę, tačiau aukštyn jos netraukite.


Источник: http://www.workwebsite.ru/joomla/plugins/allvideos.html

4.
LEISTI IŠDŽIŪTI

Baigę bambutės tualetą, leiskite jai visiškai išdžiūti ir tik tada vaikelį aprenkite, saugodami, kad jos niekas nedirgintų. Bambutę reikia valyti du kartus per dieną tol, kol virkštelė nukris ir visiškai sugis, bambutė pasidengs oda.

Ar normalu, kad bambutė skleidžia kvapą? Kada nukris galiukas? Ką daryti, jei bambutė paraudo? Skaitykite „Kaip gyja naujagimio bambutė?

REIKALAVIMAI BAMBUTĖS PRIEŽIŪRAI

• Bambutę laikyti švarią ir sausą, neklijuoti pleistro, leisti jai „kvėpuoti“ ir gyti.

• Saugoti, kad ant bambutės nepakliūtų šlapimo ar išmatų.

• Parinkti tinkamas sauskelnes, kad jos nesiektų ir nedirgintų bambos žaizdelės.

• Drabužėliai, kurie liečiasi su bambute, turi būti švelnaus audinio, išskalbti, išlyginti (kol sugis bambutė), keičiami kas dieną.

• Saugoti bambutę nuo sagų, segių, monetų.

• Valyti virintu vandeniu ir vata. Papildomas priemones naudoti tik tada, jei patarė ir pamokė gydytoja ar akušerė. Kai kurie gydytojai rekomenduoja 70º spiritą (išrašo receptą) arba dezinfekuojamuosius purškalus.

• Nereikia krapštyti ar kitaip šalinti susidarančių šašiukų nuo gyjančios žaizdelės (nuo odelės jos nuvalomos).

• Naujagimis pirmą kartą maudomas grįžus iš ligoninės tiek esant virkštelei, tiek jai nukritus. Maudynėms vandentiekio vandens virinti nereikia, šulinio vanduo virinamas tik tol, kol užgis bambutė.

 

 

Viršelio nuotrauka © www.cordzphotography.com
Atmintinės parengtos pagal © Nėštumo Kalendorius, www.umbilical-cord.com