Odos elastingumą ir strijų atsiradimą lemia genai. Galima numoti ranka, apkaltinti tuos nelemtus genus ir laukti kuo viskas baigsis. Tačiau kiekvieno žmogaus odos būklę pagerinti įmanoma, tinkamai ją prižiūrint. Jau gimdžiusių mamų patirtis sako, kad garantijų niekas neduoda, bet verta pasistengti ir pasitikite „didįjį tempimąsi“ tinkamai pasirengus.

1

ŠVELNIAI NUŠVEISTI

Pirmiausia svarbu pašalinti suragėjusias odos ląsteles, t. y. odą nušveisti. Nušveitus suragėjusias ląsteles, oda tampa tampa gaivesnė ir lengviau įsisavina priežiūros priemonese esančias maitinamąsias medžiagas. Šveitimo imkitės po maudynių vonioje ar nusiprausus po dušu, o jau tada, dar ant drėgnos odos įmasažuokite aliejus.

Švelnus naminis šveitiklis iš paprastų naminių priemonių („Šveitiklis, kurį galima valgyti“):

  • kavos tirščiai,
  • šaukštelis druskos,
  • išaukštelis cukraus,
  • šiek tiek cinamono,
  • šaukštas augalinio aliejaus.

Švelnus kūno prausiklis-šveitiklis Weleda su karnaubos ir bičių vaško karoliukais ir cukrumi, kurie švelniai ir efektyviai šalina negyvas ląsteles ir valo odą. Su beržų ekstraktu, stimuliuojančiu odos ląstelių veiklą.

2

MASAŽUOTI PAŽNAIBANT

Kol pilvukas nedidelis, jungiamuosius audinius labai gerai atpalaiduoja ir kraujotaką stimuliuoja žnaibomasis masažas po kontrastinio dušo. Nykščiu ir rodomuoju pirštai švelniai suimkite nedidelį odos kiekį ir patemkite nuo savęs. Taip pažnaibykite visą pilvo sritį, šonus, šlaunis, sėdmenis, krūtis, kol oda truputį parausta. Pilvukui paaugus, kai odos suimti nebegalite, aliejų paprastai įtrinkite į odą masažuodama švelniais sukamaisiais judesiais.

3

MAITINTI ALIEJUMI

Kuo odos elastingumas iš prigimties mažesnis, tuo daugiau ją reikės prižiūrėti nėštumo metu. Kuo oda sveikesnė, minkštesnė ir geriau drėkinama, tuo ji elastingesnė, geriau tempiasi ir tuo mažesnė tikimybė strijoms atsirasti.

Odai prižiūrėti ir pamaitinti nepamainomi yra aliejai ar specialūs aliejų mišiniai besilaukiančioms (populiarusis Bio-OIL). Jie glotnina, drėkina, ramina ir padeda atkurti odą. Stiprina jos elastines skaidulas, plaiko tonusą, pamaitina odą A ir E vitaminais, skatina ląstelių atsinaujinimą.

Malonaus kvapo Weleda aliejus nuo strijų apsaugo odą, ypač linkusią išsausėti nėštumo metu. Reguliariai naudojant šį aliejų nuo nėštumo pradžios iki 3 mėn. po gimdymo galima išvengti strijų ant pilvo, šlaunų, sėdmenų ir krūtinės odos.

 

 

Viršelio nuotrauka © Fit Pregnancy

Skaitykite daugiau