Spardytis

Judesiu reaguoja į garsus, triukšmą, balsus. Spyriu atsako į prisilietimą prie pilvo.

 

Žagsėti

Jis gali pradėti žagsėti jau pirmąjį trimestrą, bet būsimoji mama to dar nejaučia. Antroje nėštumo pusėje nėščioji puikiai jaučia šį vaikelio užsiėmimą. Nors kai kurios moterys gali niekada nepajausti žagsėjimo.

 

Atsimerkti

Maždaug 28 savaitę. Reaguoti į šviesą pradeda antrąjį trimestrą. Įrodyta, kad vaisius bando nusisukti nuo šviesos šaltinio anksčiau kaip 15 savaičių.

 

Skaityti daugiau "Ką dar veiki pilvely?"

 

Ragauti maistą

Maisto skonis, kurį valgo mama, aptinkamas amniono skystyje. Skonio svogūnėliai ima vystytis apie 7–8 nėštumo savaitę, o maždaug nuo 15 savaičių vaisius gali imti teikti pirmenybę konkretiems skoniams. Jis nuryja daugiau skysčio, kai jis yra saldus, ir mažiau, kai jis yra kartus. Pakeisti amniono skysčio skonį gali česnakas, anyžius, imbieras ir saldaus skonio maistas. Manoma, kad kūdikis, pradėjęs valgyti kietą maistą, gali teikti pirmenybę skoniams, kuriuos ragavo dar būdamas gimdoje, todėl nėštumo metu svarbu maisto įvairovė.

 

Kvėpuoti

Vaisius visą reikalingą deguonį gauna iš virkštelės. Tačiau jau gimdoje jis ima atlikti kvėpavimo judesius, ruošdamasis pirmajam įkvėpimui. Vystysi šiuos judesius pradeda nuo 9 savaičių. Gimdant baseine būtina stebėti vandens temperatūrą (ji turi būti kūno temperatūros), nes temperatūros pokyčiai stimuliuoja užgimusį naujagimį įkvėpti.

 

Šlapintis

Ima išskirti šlapimą pirmojo trimestro pabaigoje. Jis ryja amniono skystį, pasiima šiek tiek medžiagų per virškinimo traktą, tada, filtruojant per inkstus, šlapinasi atgal į amniono skystį.

 

Išgirsti

Vaisius gali girdėti mamos kūno garsus: skrandžio gurgimą, širdies plakimą, žagsulį. Taip pat jis gali girdėti ir mamos balsą. Be to, į girdimus triukšmingus išorinius garsus jis gali reaguoti daug judėdamas arba spardydamasis (maždaug nuo 23 savaičių).

 

Įsisavinti kalbą

Naujagimis skiria motinos gimtąją kalbą nuo kitų užsienio kalbų. Svarbu kalbėtis su vaisiumi ir jau gimusiu naujagimiu, siekiant palengvinti jo kalbos raidą. Ekspertai teigia, kad skiriasi netgi besivystančių kūdikių gugavimas, atsižvelgiant į tai, kokia yra tėvų gimtoji kalba.

 

Užuosti

Vaisius gali užuosti tuos pačius kvapus kaip mama maždaug nuo 28 savaičių. Vaisius netgi gali susiraukti ir spurdėti, jeigu mama užuodžia ką nors dvokiančio. Taip pat neigiamai gali reaguoti ir į cigarečių dūmų kvapą.

 

 

 Nuotraukos @CureJoy, @BuzzFeed