LIETUVIŠKOS KNYGOS APIE ŽINDYMĄ

LIETUVIŠKOS KNYGOS APIE ŽINDYMĄ

LIETUVIŠKOS KNYGOS APIE ŽINDYMĄ 

 

Žindymo konsultantai pabrėžia, kad pasirengimo žindymui kursai yra svarbi pradžia sėkmingam žindymui. Knyga bus naudinga visais atvejais. Ne tik rengiantis žindymui, bet ir žindymo laikotarpiu: atsakys į realius klausimus ar primins tai, ką žinojote ir pamiršote. 

 

„ŽINDYTI YRA PAPRASTA“

Carlos González, leidykla „Biredis“, 2017 m., 408 p. 

APIE AUTORIŲ 

Autorius Carlosas Gonzálezas, pediatras ir trijų vaikų tėtis, mediciną studijavo Barselonoje. Jis yra Katalonijos žindymo krūtimi asociacijos (ACPAM) įkūrėjas, veda žindymo kursus medikams, rašo knygas ir straipsnius apie vaikų auginimą. 

PRISTATYMAS 

Susilaukusios kūdikio mamos dažnai jaudinasi, ar galės žindyti. Galbūt neturės pieno? Ar kūdikiui jo pakaks? Gydytojas Carlosas Gonzálezas išsamiai ir įtikinamai įrodo, kad žindyti gali kiekviena motina. Be to, tai vienas geriausių dalykų, ką ji gali duoti savo vaikui!  

Knygoje ne tik drąsinama žindyti, bet ir pateikiama besilaukiančioms bei žindančioms moterims svarbi informacija: žindymo nauda vaikui ir mamai, įvairūs mitai, galintys sutrukdyti sklandžiai žindyti, laktacijos eiga, geriausios žindymo padėtys, negalavimai ir mityba, skatinanti pieno gamybą.  

ATSILIEPMAI 

Puiki knyga apie žindymą, kurioje mamos ras atsakymus į daugybę kasdien kylančių klausimų. Informacijos pateikiama kaip tik tiek, kiek reikia žinoti. Parašytą paprastai ir aiškiai, šią įtraukiančią knygą mielai skaitysite ir nėštumo metu, ir po gimdymo!“. Rima Kurtinaitienė, žindymo konsultantė, www.briedis.lt 

KUR PIRKTI? 

www.knyguklubas.lt, www.humanitas.lt,www.patogupirkti.lt, www.knygos.lt. Vidutinė kaina ~ 11 €. 

   

 

„ŽINDYMAS“

Marta Guoth-Gumberger, Elizabeth HormannLeidėjas VŠĮ „Pradžių pradžia“, leidykla „Charibdė“, 2011 m., 180 p. 

APIE AUTORES 

Marta Guóth-Gumberger (Vengrija/Vokietija) ir Elizabeth Hormann (JAV/Vokietija) visą gyvenimą labai domėjosi žindymu, viena išauginusi ir žindžiusi penkis savo vaikus ir vieną įvaikį, kita – tris įvaikius. 

Elizabeth Hormann buvo pirmoji Lietuvoje įgyvendinamos Pasaulio Sveikatos Organizacijos ir UNICEF programos „Naujagimiui palanki ligoninė“ vertintojų mokytoja, dalyvavo vertinant gimdymo stacionarus. 

PRISTATYMAS 

Žindymas yra natūralus ir nuostabus procesas, bet ir įgūdis, kurio reikia mokytis. Naujagimis turi stebėtiną gebėjimą pats susirasti mamos krūtį, tačiau jam arba mamai gali prireikti pagalbos. Šioje knygoje daug naudingų ir praktiškų atarimų, kaip nuo pat pradžių užtikrinti, kad žindymas būtų sėkmingas ir mamai, ir kūdikiui. 

ATSILIEPMAI 

Vis daugiau moterų ir šeimų tvirtai pasiryžta žindyti savo kūdikius ir mažus vaikus. Tačiau tam tikri istoriniai socialiniai mūsų visuomenės pokyčiai pakeitė požiūrį į žindymą, išstūmė žinias apie žindymo naudą, žindančios šeimos nesulaukia tinkamos paramos ir įvertinimo. Todėl ši knyga – kaip gera draugė, paaiškina ir supranta, pataria ir padrąsina, neprimeta savo nuomonės ir gerbia mamos pasirinkimą. Ji ypač pabrėžia mamos ir vaiko artimą ryšį ir kaip svarbu nuolat vienam prie kito glaustis. Jei mažylis žindomas nuo pat gimimo, jam suteikiama sveika, harmoninga, laiminga gyvenimo pradžia, o mamai stiprinama sveikata. Knygoje rasite patarimų, kaip užmegzti ir sutvirtinti mamos ir kūdikio ryšį, net jei gimdymas ar žindymo pradžia nebuvo tokie, kokių tikėjotės. Net mamos, kurių vaikai gimė per anksti, serga ar yra neįgalūs, taip pat įsivaikinusios kūdikį, ras daug naudingų patarimų ir padrąsinimų.“ Daiva Šniukaitė-Adner, Laktacijos tarptautinė konsultantė (IBCLC) iš knygos pristatymo www.pradzia.org 

„Kadangi šis darbas išleistas „Pradžių pradžios“ iniciatyva, prie jo taip pat prisidėjo draugiška žindymui psichologė Ramunė Želionienė, kokybe abejoti neverta. Tai visiškai praktinė knyga, apimanti laikotarpį nuo prieš gimdymo iki nujunkymo. Čia gausu nuotraukų, išsamiai pristatomos žindymo pozos, strategijos, kaip sėkmingai paduoti krūtį vaikučiui, aptariamos dažniausios problemos. Skaitymą palengvina puslapių krašteliuose esančios trumpos santraukos ar pagrindinės mintys, praktiniai patarimai išskirti ryškia spalva.“ komentaras iš www.dirbumama.lt 

„Dažnai skaitant literatūrą apie žindymą susiduriam su beletristika, na, o ši knyga išskirtinė tuo, kad nėra nieko „per daug“, kiekvienas sakinys yra aukso vertės, neša daug svarbios informacijos.“  Mama mamai savanorė, medicinos gydytoja  Jūratė Olševskaitė. Kiti komentarai apie knygą. 

KUR PIRKTI? 

www.pradzia.org, www.knygos.lt, www.knyguklubas.lt, www.patogupirkti.lt,www.sena.lt (nenaujų knygų elektroninis knygynas), www.tevu-darzelis.lt (tėvų forumo knygynėlis). Vidutinė kaina ~ 6 €. 

 

 

„KŪDIKIO ŽINDYMAS. NEPAKEIČIAMAS KAIP MOTINOS MEILĖ“

Kazimieras VitkauskasLeidėjas autorius, 2014 m. (4-asis papildytas leidimas)360 p. 

APIE AUTORIŲ 

Kazimieras Vitkauskas – Plungės sveikatos centro vaikų gydytojas, dirbantis jau trisdešimt metų. Žindymo mokslus studijavo Londono Universiteto vaiko sveikatos institute, Amerikos pediatrijų asociacijos seminaruose, stažavosi Anglijos ir Škotijos ligoninėse, yra tarptautinės Žindymo medicinos akademijos narys. 

PRISTATYMAS 

Tai jau ketvirtasis knygos “Kūdikio žindymas nepakeičiamas kaip motinos meilė” leidimas. 

Išsamioje 352 puslapių monografijoje apie naujagimio ir kūdikio maitinimą rasite daug naudingų praktiškų patarimų mamai iš šeimai bei naujausias mokslo žinias, kurios bus vertingos ir įvairių specialybių medikams.Ši knyga būtų puiki dovana kiekvienai vaikelio gimimo laukiančiai mamytei. Verčiau mokėti, negu spėlioti. Juk žindyti pradedama vos pagimdžius! 

 ATSILIEPMAI 

„Padeda atsilaikyti prieš daugelį mitų apie žindymą, paplitusių mūsų visuomenėje. … Patarimu galima rasti toje knygoje ne tik apie žindymą, bet ir apie pienligę, kūdikių geltą, mastitą, pilvo dieglius ir t.t. “ atsiliepimai apie knygą www.mamamija.lt tinklapyje 

„Knygoje apstu informacijos, medicininių terminų. Nepaisant to, aš ją tarsi „prarijau“ (320 puslapių perskaičiau per 2 dienas; panašiu tempu prisipažino skaičiusi ir ją man padovanojusi draugė.)„interviu su autoriumi 

KUR PIRKTI?  www.zindyk.lt, www.knyguklubas.lt, www.sena.lt (nenaujų knygų elektroninis knygynas), www.tevu-darzelis.lt (tėvų forumo knygynėlis). Kaina leidykloje su siuntimu nuo ~ 6 €. 

 

 

„ŽINDYMO MENAS IR MOKSLAS“
  1. Eglė Markūnienė Leidykla „Brentus“, 2012 m. 127 p.

APIE AUTORĘ 

Eglė Markūnienė – gydytoja neonatologė, docentė, medicinos mokslų daktarė.  Akredituota žindymo konsultantė (IBCLC), tarptautinės žindymo konsultantų asociacijos (ILCA) narė,  Žindymo medicinos akademijos (JAV) narė, Lietuvos neonatologijos asociacijos steigėja ir valdybos narė. 

PRISTATYMAS 

Iliustruotas, kokybiškas ir naudingas leidinys, kuriame rasite tiek žinių apie tūkstantmetę žindymo kultūrą ir istoriją, tiek profesionalių rekomendacijų vaikui žindyti nuo pirmųjų jo gyvenimo dienų iki papildomo maitinimo įvedimo. 

ATSILIEPMAI 

„Didžiąją dalį knygos užima aiškinimas, kas yra motinos pienas, kaip jis gaminasi, taip pat pateikiama įvairių istorinių ir antropologinių žinių, kaip, kas, kodėl ir kur žindo. Kita knygos dalis – praktinė. Vėlgi daug nuotraukų su žindymo pozomis, su dažniausiomis problemomis, svarbiausias tekstas išskirtas kita spalva. Ši knyga smagi tuo, kad pateikiama daug lietuviškų aktualijų, o iliustracijose šypsosi lietuviai vaikai.“ Atsiliepimas iš www.dirbumama.lt 

 KUR PIRKTI? 

www.sveikapradzia.lt, www.knygos.lt, www.knygulangas.lt, www.vaga.lt,www.patogupirkti.lt, www.sena.lt (nenaujų knygų elektroninis knygynas), www.tevu-darzelis.lt (tėvų forumo knygynėlis), www.musumazyliai.lt. Kaina leidykloje ~ 9 €. 

 

 

„MAITINIMO KRŪTIMI ABC“

Gro Nylander Leidykla „Upė“, 2012 m. 127 p. 

APIE AUTORĘ 

Gro Nylander medicinos mokslų daktarė, naujagimių ir gimdymo skyriaus vyriausioji gydytoja, maitinimo krūtimi ekspertė. Jos knygos apie nėštumą, žindymą ir vaiko raidą išverstos į septynias kalbas ir tėvelių yra ypač mėgstamos. Gro Nylander aktyviai dalyvavo kuriant vaizdinę medžiagą ,,Krūtis – geriausia“, kuri naudojama daugelyje pasaulio šalių. Ji nuolat rengia straipsnius Norvegijoje leidžiamiems leidiniams „Tėvai ir vaikai“ bei „Norvegijos savaitraštis“. Už nuopelnus Gro Nylander yra gavusi daug apdovanojimų. Reikšmingiausi iš jų yra „Mitybos prizas“, JAV gautas „Sveiko vaiko apdovanojimas“, Norvegijos ginekologų sąjungos garbės prizas ir „Gyvenimo be cigaretės prizas“. 

PRISTATYMAS 

Gro Nylander, pasitelkusi gausią savo, kaip maitinimo krūtimi ekspertės ir gydytojos akušerės patirtį ir remdamasi šiuolaikinių mokslinių tyrimų rezulatais, nuties tau ir tavo vaikui tiesų kelią į laimingą žindymo pradžią. Knygoje daug patarimų ras ir tėtis. 

ATSILIEPMAI 

„Su pirmu turėjau problemų, tad besilaukiant antro apie maitinimą skaičiau viską ką tik pavyko rasti. ABC tikras lobis. Rekomenduoju.“mamos Laimos atsiliepimas 

„Sužinojusi, kad laukiuosi ką pirmiausia padariau, tai nuėjau ir nusipirkau knygą „Maitinimo krūtimi ABC“ . Ir man maitinimo pradžioje ir dabar,  jokie klausimai neiškyla… Ten atsakyta i visus galinčius kamuoti klausimus. Taigi nuo pat pirmos dienos aš žinojau, ką turiu daryt.“ mamos atsiliepimas www.tevu-darzelis.lt forume 

KUR PIRKTI? 

www.patogupirkti.lt, www.musumazyliai.lt. Vidutinė kaina ~ 9 €. 

 

 „MAITINIMAS KRŪTIMI IR KATALIKIŠKA MOTINYSTĖ“ 

Sheila Kippley Leidykla „Katalikų pasaulio leidiniai“, 2012m. 128 p. 

APIE AUTORIŲ 

Daugiau nei keturiasdešimt metų Šeila Kipli (Sheila Kippley) propaguoja žindymą, motinos ir vaiko buvimą kartu ir natūralų šeimos planavimą. Lietuvoje buvo  leista autorės knyga „Kūdikių žindymas: kaip maitinimas krūtimi formuoja šeimą“
Kiplių šeima užaugino penkis vaikus ir turi dešimt anūkų. 

PRISTATYMAS 

Žindymas kuria artimą meilės ir pasitikėjimo kupiną ryšį, kuriuo remiasi visa krikščioniška bendrystė. Jis pažadina švelnumą ir skatina stebėtis kūrinija, ypač glėbyje laikomu stebuklu – mažyčiu kūdikėliu.
Knygoje autorė siekia atskleisti dvasinį maitinimo krūtimi pagrindą ir parodyti, kad krikščionei motinai ir žmonai žindyti yra sveika, natūralu, tai duota prigimties. 

ATSILIEPMAI 

„Naujoje knygoje autorė apžvelgia Katalikų bažnyčios požiūrį į žindymą – kuo Bažnyčiai yra svarbus žindymas. Ši dalis bus įdomi ne tik katalikėms mamoms, bet ir pasaulietėms, vertinant Lietuvoje ir pasaulyje pasitaikančius viešumoje žindančių mamų išstūmimus iš visuomenės ir viešosios erdvės. Antroje dalyje Š.Kipli pateikia pagrindinius žindymo – taip pat ir ekologiško žindymo – principus.  Kūdikiui svarbus ne tik mamos pienas, bet ir ryšys: beveik nuolatinis jo buvimas mamos glėbyje, padedantis jam užtikrinti bendrystės ir priklausymo jausmą.“ Rimos atsiliepimas, www.zindymas.lt 

„Šią knygą nusipirkau ne tiek dėl to, kad ką nors naujo sužinočiau apie maitinimą krūtimi, bet labiau rūpėjo šio fakto katalikiškas pagrindimas. Neapsirikau, perskaičiau su malonumu.“Inesos, rašančios blogą atsiliepimas  ir sukurta malda pagal šią knygą, www.irdarbastalis.lt 

KUR PIRKTI? 

www.katalikuleidiniai.lt,www.rimosknygynas.lt, www.vaga.lt, . Kaina leidykloje ~ 4 €. 

 

 

„KŪDIKIŲ MAITINIMAS“

Rimantas Stukas, Algimantas Vingras, Roma Bartkevičiūtė, Nijolė Drazdienė Leidykla „Vaistų žinios“, 2010 m. 132 p. 

APIE AUTORIUS 

Rimantas Stukas – Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos instituto direktorius, profesorius, Visuomenės sveikatos instituto direktorius, visavertės mitybos guru. 

Algimantas Vingras – medicinos mokslų daktaras, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto docentas, populiarių knygų apie vaikų priežiūrą knygų autorius. Vaikų ligų gydytoju dirba jau keturiasdešimt trejus metus. 

Roma Bartkevičiūtė – mitybos specialistė, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Mitybos ir fizinio aktyvumo skyriaus vedėja. 

Nijolė Drazdienė – medicinos mokslų daktarė, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto docentė, Vaikų ligoninės Neonatologijos centro direktorė, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorė. 

PRISTATYMAS 

Laktacijos ypatumai / Motinos pieno išskirtinės savybės. Žindymo įtaka kūdikio ir motinos sveikatai / Paruošimas žindyti / Pasitikėjimo ugdymas / Bendravimas ir patarimai / Tarpusavio gero ryšio pasiekimas / Pirmasis žindymas / Žindymo padėtys / Kūdikio poreikių nustatymas / Kas yra sėkmingas žindymas?/ Kaip dažnai ir kiek ilgai žindyti? / Krūtų priežiūra / Ar pakanka pieno? / Pieno tekėjimo (oksitocino) refleksas / Kūdikio pridėjimas prie krūties / Dvynių žindymas / Neišnešiotų ir mažo svorio naujagimių žindymo principai. 

KUR PIRKTI? 

www.knyguklubas.lt,   www.knygos.lt,www.gydytojobiblioteka.lt,  www.pegasas.lt,www.lsmuknygynas

Vidutinė kaina 7 €. 

 

 

Rašyti komentarą