b

Nėštumo kalendorius

  >  Leidiniai   >  APIE 1,2 % GPM paramą. Kodėl, kam ir kaip ją skirti?
1,2-parama

APIE 1,2 % GPM paramą. Kodėl, kam ir kaip ją skirti?

Nuo 2020 m. sausio 1 d. iki 2020 liepos 1 d. paramos gavėjams, tarp jų ir „Nėštumo kalendoriaus“ projektui (VŠĮ „Mediapressa“, įm. k. 301815733), galima skirti iki 1,2 proc. pajamų mokesčio (anksčiau buvo skiriama 2 proc.).

JEI skiriate GPM paramą MUMS – VšĮ „Mediapressa“, suprantame, kad:

 1. Išreiškiate solidarumą ir paramą, jums rūpi, kad veikiame motinų, šeimų bei kūdikių gerovei.
 2. Pritariate mūsų demonstruojamoms vertybėms ir socialinei misijai – vykdyti veiklas tose motinystės ir tėvystės srityse, kurios vis dar stokoja visuomenės ir valstybės palaikymo. Rūpintis moterų gerove, jas stiprinti tam, kad motinystė, dovanojanti ne tik naujus jausmus, naujas patirtis, bet ir iššūkius, gyvenimo kokybės nesumenkintų, o atvirkščiai – stiprintų ir suteiktų naujas galimybes.

Dažniausi klausimai APIE 1,2 % GPM PARAMĄ

KAS YRA GPM? Visi Lietuvos gyventojai moka 15 proc. gyventojų pajamų mokestį (GPM). Šie pinigai nukeliauja į bendrą valstybės biudžetą.

KĄ REIŠKIA 1,2 % GPM PARAMA? Džiugu tai, kad kiekvienas Lietuvos gyventojas turi galimybę dalį GPM mokesčio (1,2 proc.) paskirti tiems, kurie jiems rūpi. Pasitikrinti, ar įmonė turi teisę gauti paramą, galite čia, įvedę įmonės kodą ar pavadinimą.

AR TIKRAI GPM NIEKO NEKAINUOJA? Svarbu nepamiršti, kad šis pasirinkimas – GPM paramos skyrimas – jums nieko nekainuoja. Jei 1,2 % GPM dalies nepaskiriate niekam, pinigai keliauja į bendrą valstybės biudžetą, kaip ir buvo numatyta.

KOKIA SUMA YRA 1,2 % GPM? Suma priklauso nuo jūsų praeitais metais gautų pajamų. Jei, pvz., gaunate vidutinį atlyginimą, jūsų parama sudarys apie 25 Eur. Įstaigai šie pinigai bus pervesti į įmonės sąskaitą šių metų rudenį.

KADA IR KAIP GALIMA SKIRTI 1,2 % GPM paramą? Paramą skirti galite nuo 2020 m. sausio 1 d. iki 2020 m. liepos 1 d. Prašymus galima pateikti elektroniniu būdu VMI programėle arba per Elektroninę deklaravimo sistemą www.eds.lt, Popierinių prašymo formų yra atsisakoma. Žemiau rasite pildymo instrukcijas.

JEI JŪSŲ PAJAMOS JAU YRA DEKLARUOTOS, o 1,2 % GPM parama nėra paskirta arba tiksliai nežinote kam ji yra skirta. Skirti paramą savarankiškai galite, net jei jūsų deklaracija jau yra užpildyta ir pateikta. Žemiau pateikiame du pildymo variantus: mobiliąja programėle ir elektroniniu būdu.

KODĖL kviečiame atsakingai rinktis paramos gavėją?

Maži ar socialiniai verslai dažnai stokoja valstybinės paramos, pvz. “Nėštumo kalendorius” ir “Kūdikio dienoraštis” jau daugiau nei 11 metų yra leidžiami savarankiškai be jokios savivaldybių ar valstybės, fondų paramos. Dažniausiai šių verslų komandose dirba išskirtinai atsidavę darbuotojai ir jiems pritrūksta lėšų idėjų įgyvendinimui, jų plėtrai ar elementarioms išlaidoms, net atlyginimui. Galbūt susidaro įspūdis, kad paramos gavėjai susišluoja milijonus nuo gyventojų GPM, tačiau realybėje skaičiai yra tikrai nedideli. Pavyzdžiui, pernai metais penketuke pagal gautos paramos dydį yra Laisvės TV, kuriems savo tada dar 2 proc. nuo GPM skyrė 4164 gyventojai. Taigi, galime paspėlioti, kiek paramos surenka esantys šimtuke? Mes džiaugiamės, jei paramos dydis pasiekia tūkstantį eurų. Tai reikšminga suma konkretiems darbams atlikti: sumokėti už kurjerio paslaugas, kuriomis naudojamės “Kūdikio dienoraščius” siųsdami į Lietuvos gimdymo namus.

 • „Nėštumo kalendorius“ ir „Kūdikio dienoraštis“ yra nemokami informaciniai leidiniai. Manome, kad šiuose leidiniuose pateikiamos žinios yra labai naudingos laukiant naujo žmogaus atėjimo į šį pasaulio. Visi šiuolaikiniai tėvai nori susipažinti su naujovėmis, auklėjimo tendencijomis, mokytis gyventi su kūdikiu. Leidiniai leidžiami savarankiškai, be valstybės, savivaldybės ar fondų finansavimo.

AČIŪ – jūsų pagalba reikšminga, siekiant tęsti ir užtikrinti, kad informacinių leidinių leidyba būtų sklandi, o aktuali informacija nuolat atnaujinama.

 • Jau 11 metų kasmet „Nėštumo kalendorių“ – atmintinių leidinį nėščiosioms – įteikiame net 20 000 būsimų mamų didžiuosiuose Lietuvos miestuose. 2020 m. numatėme ieškoti partnerių Šiauliuose ir Alytuje.

AČIŪ – Jūs prisidėsite prie plėtros į kitus Lietuvos regionus, kad nemokama informacija pasiektų regione gyvenančias besilaukiančias moteris.

 • Nuolat vykdome įvairius socialinius projektus, nes mums rūpi sritys, kuriose mamos, vaikai ir šeimos tampa pažeidžiami. Šiuo metu ypatingą dėmesį skiriame depresijai po gimdymo vykdydami projektą „Mama Mums rūpi“, o prieš kiekvienas Kalėdas remiame smurtą patiriančias moteris ir vaikus vykdydami projektą „Laimingi Mūsų Namai“.

AČIŪ – drauge demonstruojame socialinę ir pilietinę atsakomybę, prisidedame prie to, kad Lietuvoje gyventi mums būtų gera!

Plačiau apie mūsų veiklas galite skaityti:

Vykdomi socialiniai projektai.

Kiek kainuoja vieno tiražo išleidimas.

Kodėl mums svarbi jūsų parama?

Kaip skirti GMP paramą VMI mobiliąja programėle

Apačioje pateikiama informacija, kaip vos per 2 minutes skirti 1,2 % paramą VMI mobiliąja programėle, jei naudojatės mobiliuoju parašu.

1. Atsisiųskite VMI mobiliąją programėlę.

2. Pradiniame lange pasirinkite skirtį „Deklaracijos“.

3. Prisijunkite mobiliuoju parašu (arba kaip VMI vartotojas – su autentifikavimo kodu).

4. Atsidariusiame prašymo lange užpildykite reikiamas grafas:

 • Pasirinkite veiksmą – S6.
 • Gavėjo tipas – PARAMOS GAVĖJAS
 • E2 gavėjo identifikacinis kodas 301815733
 • Mokesčio dalies dydis – 1,2 % (ar mažiau, jei numatę paramą skirti ir kitiems)
 • ES mokesčio dalį skiriu iki 2023 m. (vėliau bet kada galima pakeisti)

5. Spauskite „Pateikti“.

Kaip skirti GPM paramą užpildžius prašymą elektroniniu būdu

Tai galite padaryti, net jei jūsų deklaracija jau yra užpildyta ir pateikta. Šeši žingsniai kaip skirti paramą per elektroninio deklaravimo sistemą (toliau – EDS) :
 1. Prisijunkite prie VMI Elektroninio deklaravimo sistemos adresu: https://deklaravimas.vmi.lt

2. Prisijungti prie EDS galima per išorines sistemas (pvz.: e. bankininkystę), su e. parašu ar su VMI priemonėmis. Sąraše pasirinkite išorinę sistemą, kuria naudojatės ir prisijunkite.

3. Prisijungus prie sistemos, skiltyje „Deklaravimas“ pasirenkame „Pildyti formą“. Prašymą skirti paramą rasite „Dažniausiai pildomų formų“ sąraše:

4. Formos pildymo laukelyje spaudžiame gaublio ikoną, skirtą elektroniniam pildymui:

5. Užpildykite duomenis šiuose laukeliuose:

6. Pateikite prašymą dešiniajame kampe paspaudus „Pateikti deklaraciją“

Dėkojame už paramą ir palaikymą!

Deklaramino informacija parengta pagal www.vmi.lt informaciją.

Komentarai