b

Nėštumo kalendorius

  >  Kūdikis   >  Naujagimio raminimo būdai pagal naujagimių fotografę Astą Petraitienę
naujagimio_fotografe

Naujagimio raminimo būdai pagal naujagimių fotografę Astą Petraitienę

Fotografė Asta, dalyvaudama įvairiuose kursuose ir turėdama gana nemažai praktinės patirties, išgrynino pačius patikimiausius nuraminimo būdus ir dalinasi su „Nėštumo kalendoriaus” skaitytojomis.

Ką svarbu suvokti, kaip teigia Asta, tai, kad prieš kelias dienas gimęs naujagimis pateko į jam naują ir stipriai kitokią aplinką nei kad buvo iki šiol apie devynis mėnesius. Tad norint jį nuraminti ir suteikti komforto jausmą reikia pasistengti atkurti tas sąlygas, prie kurių jis yra pripratęs ir kuriose jaučiasi saugiai kaip mamos pilvelyje.

KITI REKOMENDUOJAMI STRAIPSNIAI

MAMA MUMS RŪPI – pogimdyminės depresijos prevencijai + KLAUSIMYNAS “Ar man DEPRESIJA?

 

„Dar nėra buvę taip, kad fotosesija neįvyktų dėl neramaus naujagimio“, – šypsosi Asta.

  • Šiluma. Mamos pilvelyje mažyliui visada buvo šilta, ką tik gimęs kūdikis dar nemoka reguliuoti kūno temperatūros ir neturi poodinio riebalų sluoksnio, tad labai stipriai jaučia temperatūros pasikeitimus.
  • Ribojimas. Pilvelyje mažylis turėjo ribotą erdvę, tad lengvas suvystymas jam suteikia panašų jausmą.
  • Judėjimas / sūpavimas. Būdamas gimdos vandenyse, kūdikis nuolat judėjo, net ir nuo jūsų kvėpavimo, tad norėdama jį nuraminti šiek tiek panešiokite ar pasiūbuokite, supkite ir ieškokite kūdikiui labiausiai patinkančio judesio.
  • Švelnūs duslūs garsai. Gimdoje nuolat girdėjosi tiek organizmo vidaus, tiek išorės garsai – mažylis niekada nebuvo tyloje. Tad natūralus dienos triukšmas, papildomai įjungta švelni muzika, jūsų kalbėjimas ar šušavimas mažylį tikrai labiau ramins nei spengianti tyla.
  • Čiulptukas. Kūdikiai turi natūralų čiulpimo refleksą, kuris juos ramina. Žindančioms mamoms pirmaisiais mėnesiais nerekomenduojama ilgai naudoti čiulptuko tam, kad prie mažylio poreikių prisiderintų mamos pieno kiekis, tačiau kartais trumpam nusiraminimui jis tikrai gali padėti. Ypač pastebėjus, kad kūdikis linkęs čiulti savo pirštuką, rekomenduojama naudoti čiulptuką tam, kad vėliau išvengtumėte kreivų pirštukų bei dantukų problemų.

https://astafoto.lt/

Vaizdo įrašas apie greitą migdymą.

NEŠIOKLĖ. KAIP ĮVERTINTI, AR JOS PRIREIKS?

Tekstas ir nuotraukos Astos Petraitienės, www.astafoto.lt (https://astafoto.lt/)

@Nėštumokalendorius, VŠĮ „Mediapressa“, © naudoti tik gavus raštišką sutikimą.

 

Komentarai