b

Nėštumo kalendorius

  >  Projektai   >  Psichologinis poros pasirengimas gimdymui

Psichologinis poros pasirengimas gimdymui

Jau niekas neabejoja, jog emocinis pasirengimas šeimai – labai svarbus, o psichologinis ruošimasis gimdymui ir laikotarpiui po gimdymo gali paveikti tiek gimdymą tiek ir moters savijautą po gimdymo. Su pogimdyvinės depresijos prevencijos projektu “Mama mums rūpi” dovanojame nemokamas paskaitas gimdymo laukiančioms poroms ir tęsime jas visus 2022-uosius metus kartą per mėnesį.

Nuotolinė nemokama paskaita

Nuotolinė nemokama paskaita vyksta kartą per mėnesį, ji yra apie psichologinį poros pasirengimą gimdyti.
Skirta besilaukiančioms moterims ir jų partneriams.

  • Ką reiškia psichologiškai pasiruošti gimdymui?
  • Kaip gimdyme padėti sau hormonų lygmeniu?
  • Ką apie bendrą poros pasirengimą sako tyrimai?
  • Ar emocinis saugumas turi įtakos gimdymui?
  • Kaip nėštumo ir gimdymo patirtys veikia savijautą po gimdymo?
  • Depresija po gimdymo – kaip atpažinti, kaip sau padėti?

Lektorė sveikatos psichologė-psichoterapeutė Sigita Valevičienė, 13 metų dirbanti nėštumo, gimdymo ir laikotarpio po gimdymo srityje. Knygos „Motinystės kelias“ autorė.

„Ar įmanoma emociškai pasiruošti gimdymui?“ Mūsų emocijos „gyvena“ smegenyse ir veikia nervinę sistemą bei hormonus. Gimdymas, atrodytų, yra mums nepavaldus procesas, kurį „daro“ mūsų kūnas ir mes net nesuprantame, kaip tai vyksta. Tad kartais gali atrodyti, jog nieko negalime padaryti. O kartais kyla didelis nerimas dėl tos nekontrolės. Tačiau padaryti tikrai galime, nes gimdymui „vadovauja“ hormoninis kokteilis, išsiskiriantis mūsų „emocinėse“ smegenyse. Tad mūsų jausmai veikia patį gimdymo procesą. Kaip ir skausmo slenkstį veikia mūsų subjektyvus patyrimas. Ar galime kaip nors sau padėti? Taip, padėti sau galime susikurdami emocinį kraitelį, t. y. išsiaiškindami, kaip padėti sau gimdymo metu, kada patyrimas bus intensyvus, o smegenys veiks kitaip nei paprastai.” S.Valevičienė

Registracija į paskaitą

2022 m. paskaita bus kartojama kartą per mėnesį. Į paskaitą būtina registracija www.mamamumsrupi.lt/paskaitos.

Paskaitas organizuoja pogimdyminės depresijos prevencijos projektas „Mama Mums Rūpi“.

Komentarai