b

Nėštumo kalendorius

  >  Kita   >  Gimdyvės krepšelis UKRAINA. 2022 m. pavasaris

Gimdyvės krepšelis UKRAINA. 2022 m. pavasaris

“Gimdyvės krepšelis UKRAINA” – nemokamas gimdyvės ir naujagimio rinkinys Ukrainos moterims, kurios atvyko į Lietuva, čia laukiasi ar pagimdė vaikutį. Paramos projektas vyko 2022 m. kovo-birželio mėnesiais, šiuo metu rinkome paramą pinigais ir daiktais, formavome rinkinius – higienos, švaros ir naujagimio reikmenis, drabužius ir kitus daiktus, kurių reikia mamai bei naujagimiui gimdymo metu ir pirmąsias savaites po gimdymo.

Pagrindiniai “Gimdyvės krepšelis UKRAINA” paramos principai
 • rinkiniai Ukrainos moterims perduodami ar siunčiami per įstaigas, kuriose jos lankosi nėštumo priežiūrai ar atvyko gimdyti;
 • parama renkama daiktais ir finansinė ir fizinių ir jurininių asmenų;
 • surinktos lėšos pinigais (185 eurai) panaudoti įsigyti trūkstamų bei siuntimo paslaugoms apmokėti;
 • paramą renka VŠĮ “Mediapressa”;
 • parama yra vienkatinė;
 • projektas pradėtas kovo mėn. 4 d., baigiamas – birželio mėn. 16 d.
Dėkojame ilgamečiams “Nėštumo kalendoriaus” rėmėjams už įsitraukimą ir skirtą paramą daiktais

9menesiai.lt prisijungė dovanojo naktinius bei chalatus.

Bella Lietuva, kurie skyrė paramą higienos rinkiniais BELLA MAMMA, skirtais specialiai gimdyvėms.

Kosmetikos rinkinius moterims skyrė “Berner Lietuva”: WeledaA-Derma LietuvaEau Thermale Avene Lietuva. Sebamed Lietuva skyrė rankšluosčius moterims, intymiosios higienos prausiklius ir rinkinukus kūdikiams, kuriuose – vaikiški rankšluostukai su labai mielu kosmetikos rinkinėliu kūdikiams.

Trimb_Lietuva skyrė Multi-Mam kompresus krūtims ir Multi-Gyn kompresus intymiosioms vietoms.

O taip pat dėkojame visiems draugams ir bičiuliams, prisijungusiems prie paramos Ukrainos moterims.

Mamų bendruomenė iš Jonažolių kaimo ir miela Patricija, jas subūrusi bei pati nupirkusi daugybę paklotų ir drėgnų servetėlių.

Labai ačiū ir nepažįstamoms mamoms, kurios siuntė lauknešėlius paštomatu su kūdikių drabužėliais, įvairiausiais reikmeninis.

Dėkojame mielai Rasai iš Šiaulių mezgė vilnones kojinaites naujagimiams.

Paprastai, naminiu printeriu atspausdinome informacijos apie žindymą, odos kontaktą, pagalbą mamai, kurią yra ukrainiečių kalba parengę Dulos Lietuvoje, Lietuvos laktacijos ir žindymo konsultantų asociacija www.lalak.lt.

Dar keletas įdomių faktų, vykdant paramos projektą “Gimdyvės krepšelis UKRAINA”:
 • Fiziniai asmenys turėjo galimybę skirti 5 EUR paramą per el. parduotuvę ar piniginiu pervedimu į sąskaitą. Kviečiame remti kitus mūsų projektus, LT317300010109163007, VŠĮ Mediapressa.
 • Vieno rinkinio vertė ~ 80–150 Eur.
 • Prie projekto vienaip ar kitaip prisidėjo beveik 50 skirtingų žmonių.
 • Pirmąjį rinkinį kovo 17 dieną perdavėme Trakų ligoninei, na o daugiausia rinkinių Ukrainos gimdyvėms (net ketverius ) įteikė Marijampolės ligoninėje.
 • Viso padovanojome 37 „Gimdyvės krepšelių UKRAINA rinkinius.

Savanorės Nidos, organizavusios paramą pasidalijimas:

Labai natūraliai kilo mintis padėti būtent nėščiosioms moterims, kurios atvyko į Lietuvą, bėgdamos nuo karo Ukrainoje. Juk mūsų verslas toks, misija tokia – gerovė motinystėje, laukiant gimdymo ir po jo. Mintyse pasitikrinau 3 punktus:

 • ar tiksliai žinau, ko reikia?
 • kur ir kaip realizuosiu?
 • ar turėsiu pagalbos?

Kovo 4 dieną parašiau ilgamečiams NK rėmėjams trumpą el. laiškutį ir labai greitai sulaukiau teigiamų atsakymų dėl parama prekėmis ir nieko nelaukiant startavau su “Gimdyvės krepšeliu UKRAINA“. Valio!!!

Mamų bendruomenė iš Jonažolių kaimo ir miela Patricija, jas subūrusi bei pati pripirkusi daugybę paklotų ir drėgnų servetėlių Ukrainos mamoms. Labai ačiū ir nepažįstamoms mamoms, kurios siuntė lauknešėlius su kūdikių drabužėliais, į vairiausiais reikmeninis. O viena mama Rasa iš Šiaulių mezgė kojinaites naujagimiams.

Prie projekto vienaip ar kitaip prisidėjo beveik 50 skirtingų žmonių.

Mano draugės ir bičiulės, prisijungusios palaikymu, darbais ir finansiniu rėmimu. Šis paramos projektas nedidelis, bet man sukėlė nemažai jaudulio, abejonių, netikėtų sudėtingų jausmų. Nuostabaus gesto sulaukiau iš savo sūnaus draugės Evos, kuri nupiešė nuostabų, gilų, taiklų logotipą, o vėliau fotografavo rinkinius. Dar kartą supratau, kaip svarbu yra kitų palaikymas. Dėkoju iš visos širdies!

Dar keletas įdomių faktų:

Prie projekto vienaip ar kitaip prisidėjo beveik 50 skirtingų žmonių. Vieno rinkinio vertė ~ 80–150 Eur.

Beveik absoliučiai viską, ko reikėjo, pavyko surinkti kaip paramą. Net dėžes siuntiniams 😊

Ukrainietė Maria, gavusi mūsų rinkinį dovanų ir išvertė mūsų idėją į Ukrainos kalbą, smagu, kad ir kitos dovanų gausiančios mamos suprastų, kas čia per dalykai 😊

Pirmąjį rinkinį kovo 17 dieną perdavėme Trakų ligoninei, na o daugiausia rinkinių Ukrainos gimdyvėms (net ketverius ) įteikė Marijampolės ligoninėje 😊

Viso surinkome 37 rinkinius (dar 8 turime supakuotus, laukiame gerųjų naujienų ir siųsime į gimdymo namus).

Kuo geriausios kloties Ukrainos moterims, susilaukusioms vaikučio čia, Lietuvoje. Tegul baigiasi karas jau šiandien ir su didžiausiu džiaugsmu išlydėsime jus į savo tėvynę ir į savo namus.

Kuo geriausios kloties Ukrainos moterims, susilaukusioms vaikučio čia, Lietuvoje. Tegul baigiasi karas jau šiandien ir su didžiausiu džiaugsmu išlydėsime Ukrainos piliečius į Jų tėvynę ir į Jų namus.

IG, FB@Nestumokalendorius, www.nestumokalendorius.lt

Komentarai