Apie mus

hm

LEIDINIŲ „NĖŠTUMO KALENDORIUS“ IR „KŪDIKIO DIENORAŠTIS“ KŪRĖJA

 

Sveiki, esu Nida – leidinių „Nėštumo kalendorius“ ir „Kūdikio dienoraštis“ sumanytoja ir leidėja. Taip jau nutiko, kad labiausiai save pažinau per motinystę, jau penkiolika metų tobulėju ir augu kartu su savo vaikais, esu triskart mama. Ilgiau nei dešimtmetį vykdau būtent moterims skirtą verslą – leidžiu atmintinių leidinius „Nėštumo kalendorius“ ir „Kūdikio dienoraštis“.

 

Jaučiu didelį pasitenkinimą stebėdama besilaukiančias moteris ir kūdikio susilaukusias šeimas. Pirmieji kartai yra neįtikėtinai galingi, o kūdikio gimimas – visada stebuklas. Ir tas stebuklas matomas žmonių žvilgsniuose, rankose, žodžiuose, judesiuose. Jis įkvepia, jis keičia. Suteikia motyvacijos kurti savitą motinystės ir tėvystės kelią, pasikliauti savimi ir artimaisiais, tikėti savo vaikais.

 

Visus darbo metus esu laiminga, pasirinkusi šį veiklos kelią – būti gidu pakeliui į motinystę. Pasirengimas tėvystei, tapimas mama yra svarbus laikas, todėl norisi sakyti, kad jį reikia tinkamai išnaudoti. Bet juk visada svarbiausia yra ne tai, kas surašyta būtiniausių daiktų sąrašuose, o tai, ko reikia būtent šiai mamai ar tam tėčiui, konkrečiam vaikui. Taigi, kurdama „Nėštumo kalendorių“ ir „Kūdikio dienoraštį, vadovaujuosi tokiu moto: „Kiekvienas žmogus randa sau tinkamiausius auklėjimo ir tobulėjimo receptus.“

Sėkmės visiems!

VEIKLA – PERIODINIAI LEIDINIAI

 

NĖŠTUMO KALENDORIUS

Spausdintas informacinis atmintinių ir planavimo leidinys besilaukiančioms moterims. Leidžiamas nuo 2008 m., nemokamai platinamas  didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Įteikimas nėščiajai (įrašant ją į nėščiųjų įskaitą) pas gydytojus ginekologus ar akušerius valstybinėse ir privačiose gydymo įstaigose.

Kur platinamas?  

Atsisiųsti, pavartyti.

Kaip užsakyti į namus?

 

KŪDIKIO DIENORAŠTIS

Spausdintas informacinis atmintinių ir patarimų leidinys tėvams, susilaukusiems kūdikio. Leidžamas nuo 2010 m., nemokamai platinamas  Lietuvos gimdymo namuose.

Kur platinamas?

Atsisiųsti, pavartyti.

Kaip užsakyti į namus?

KOMANDA

Ilgus metus su „Nėštumo kalendoriumi“ ir „Kūdikio dienoraščiu“ dirba ta pati komanda. Smagu, kad nedidelėje įmonėje galime planuoti darbus, atsižvelgdami į kiekvieno asmeninius bei šeiminius poreikius. Įdomu, kad visi dirbame nuotoliniu būdu, bet mums pavyko sukurti glaudų ryšį! Suprantame vieni kitus iš pusės žodžio e. laiškutyje.

 

TEKSTŲ REDAKTORĖ ERIKA IR PLATINTOJAS MARIUS

ESU ERIKA. Leidinių „Nėštumo kalendorius“ ir „Kūdikio dienoraštis“ redaktorė bei korektorė. Taip jau sutapo, kad skaityti šių leidinių tekstus pradėjau kaip tik tuomet, kai ėmiau lauktis savo pirmagimės, t. y. 2011 metais. Ir taip skaitau bei gimdau jau aštuoneri metai 😊 2012 m. susilaukiau pirmagimės, 2016 m. gimė antroji dukra, o 2018 m. pasaulį išvydo sūnus. Ką man duoda šių leidinių tekstai? Oi ne, ne tik finansinį atlygį. Jie visus šiuos metus suteikė ne tik žinių, kaip auginti vaikus, bet ir pozityvumo, įkvėpimo nenuleisti rankų, kai, atrodo, viskas, jau nebeturi jėgų ir nori atsidurti viena negyvenamoje saloje. Tobula, kai dirbant gaunamos žinios tau praverčia ir esamuoju metu gyvenime. Kai beveik kiekvieną straipsnį gali perfiltruoti per savo prizmę. Mano gyvenimo moto: „Kuo daugiau veiklų turi, tuo daugiau visko ir padarai.“ Tad nesustoju dirbti ir ant rankų supdama savo vaikus. O kaip nuvyti į galvą lendančias neramias mintis, kai tavo netikėtai gimusį ankstuką sūnų išvežė į kitą gydymo įstaigą, o tu valandėlę kitą lauki, kol galėsi važiuoti pas jį? Suredaguoti ką tik gautą straipsnį iš „Nėštumo kalendorius“. Taip taip, čia tikra istorija 😊

 

ESU MARIUS. Leidinių „Nėštumo kalendorius“ ir „Kūdikio dienoraštis“ platintojas. Leidinius po Kauno gydymo įstaigas platinu jau bene penktus metus. Smagu, kai atvežus spaudą tave pasitinka tie patys pažįstami veidai ir kiekvieną kartą paklausia, kaip gyvena šeima, kaip auga vaikai. Jaučiuosi dirbantis naudingą visuomenei darbą – juk platinu ne šiaip kokią reklaminę medžiagą su informacija, kur kokios akcijos vyksta, o būsimiems tėvams labai naudingus leidinius.

 

 

AKUŠERĖ DOVILĖ VILKĖ

ESU AKUŠERĖ DOVILĖ. Iš tiesų nežinau, ar pati pasirinkau šią profesiją, ar ji mane pasirinko. Mama pasakojo, kad vaikystėje nuolat vartydavau „Motinos ir vaiko“ knygą. Man buvo įdomu, kaip keičiasi moters kūnas nėštumo metu, kaip vystosi vaisius, todėl atėjus metui rinktis, kur stoti, pasąmonėje kirbėjo mintis įrašyti į sąrašą akušeriją. Įstojusi į akušeriją žiūrėjau pro rožinius akinius – viskas atrodė nuostabu. Atlikdama praktiką ir pradėjusi dirbti susidūriau (ir susiduriu) su visokiausiomis situacijomis, bet tas gimties žavesys vis tiek liko. Džiaugiuosi galėdama būti šalia šeimų tokią svarbią jų gyvenimo akimirką, nes tai yra nepakartojama. Po gimdymo mama įsimylėjusiomis ir pilnomis ašarų akimis žiūri į naujagimį, o tėtis slepia ašaras ir žvelgia į savo moterį jau kitomis, pasididžiavimo kupinomis akimis.

 

Į „Nėštumo kalendoriaus“ veiklą įsitraukiau netikėtai, bet tikiu, kad niekas nevyksta veltui. Leidinį atlikdama praktiką vis paskaitinėdavau, nes jis labai informatyvus. Rašymas man yra kaip savotiška meditacija – procesas reikalauja susikaupimo ir kantrybės. Atradau, kad produktyviausia esu, kai rašau kavinėse. Dažnai tai darau po budėjimų, kartais rašau ir jų metu, kai turiu laiko.

 

 

 

 

 

 

 

TEKSTŲ AUTORĖ ELZĖ

ESU ELZĖ. Trijų vaikų mama. Visada maniau ir manau, kad motinystė yra geriausia, kas gali nutikti moteriai. Su „Nėštumo kalendoriumi“ draugauju jau porą metų. Man ši veikla labai prasminga ir miela. Būsimoms mamoms, o ypač pirmą kartą tėveliais tapsiančioms šeimoms šis leidinys labai naudingas. Prisimenu save ir tą didelį virsmą prieš dvylika metų gimus pirmajam sūnui. Kaip nėštumo metu stengiausi gauti kuo daugiau informacijos – skaičiau, skaičiau, skaičiau, tačiau gimus mažyliui vis tiek kas antrame žingsnyje nežinodavau, kaip geriau pasielgti. Labai nepasitikėjau savimi, o tai turbūt dažna daugelio pirmojo vaikelio susilaukusių moterų būsena. Džiaugiuosi, kad dabar tokių mamoms pagelbstinčių leidinių jau yra. „Nėštumo kalendorius“ – tai lyg atmintinė, kurioje apie viską pagalvota ir užsiminta, čia rasite visų svarbiausių motinystės sričių akcentus. O jei norėsite – visada galėsite pasigilinti į kiekvieną rūpimą temą savarankiškai.

 

Dabar, augindama trečiąjį mažylį, tikrai nedrįsčiau sakyti, kad jau viską žinau. Ir niekada to „visko žinojimo“ nebus. Todėl būsimoms mamoms linkiu mylėti save ir gimus vaikučiui kuo ramiau priimti tą naująją kasdienybę. Kai tokių vienodų dienų ir naktų sūkuryje atsėlins mintis, kad „nieko nespėju“ ir „šiandien visiškai nieko nepadariau“, pabandykite prisiminti ir užsirašyti visus visus dalykus, kuriuos šiandien nuveikėte. Pamatysite, kiek jų daug! Bandymas savo gyvenimą priderinti prie įsivaizduojamo visuomenės etalono labai vargina ir yra visiškai nereikalingas nei mamai, nei mažyliui. Tik nurimusi pajusite, kas yra geriausia konkrečiai jums ir jūsų vaikui. Todėl ir linkiu visoms mums – ramybės, drąsos bei atsipalaidavimo!

 

 

 

 

 

MAKETUOTOJA DOVILĖ

 

ESU DOVILĖ. Su Nida pradėjau dirbti prieš penkerius metus. Aš atsakinga už tai, kad tekstai leidinyje būtų įskaitomi, tvarkingai pateikti, apipavidalinti gražiomis spalvomis ir eskizais.

 

Būdama feministė, labai džiaugiuosi galėdama prisidėti prie leidinio moterims. Manau, kad „Nėštumo kalendorius“ ir „Kūdikio dienoraštis“ labai reikalingi kaip švietėjiški nemokami leidiniai moterims apie jų kūną ir nėštumo metu vykstančius procesus, kūdikio fizinį ir psichologinį vystymąsi. Patriarchalinėje visuomenėje turime padėti vienos kitoms, dalytis informacija ir kartu siekti moterų išsilaisvinimo.

 

Tikiuosi, kad leidiniai ir toliau džiugins naudinga informacija ir pasieks vis daugiau nėščiųjų.“

 

 

 

 

 

 

 

SVETAINĖ

„Nėštumo kalendoriaus“ svetainėje – naujos ir  šiuo metu jau populiarios TEMOS apie nėštumą, šeimą, pasirengimą motinystei, gimdymą, naujagimio priežiūrą ir jų santraukos – vaizdžios ATMINTINĖS. Spausdinto „Nėštumo kalendoriuas“ naujienos ir papildomi PRINT paruoštukai jūsų užrašams ir nėštumo laiko planavimui. www.nestumokalendorius.lt

 

 FACEBOOK

„Nėštumo kalendorius“ – naujienos nėštumo ritmu. Smagiai ir atsakingai! www.facebook.com/NestumoKalendorius

 

INSTAGRAM

Informatyvūs ir smagūs pastebėjimai iš nėščiųjų gyvenimo, citatos apie šeimą, motinystę ir vaikus, anonsai ir kt. www.instagram.com/nestumokalendorius

 

PINTEREST

Publikuojama sukaupta vaizdinių duomenų bazė: atmintinės, infografikai, nėščiųjų, naujagimio, šeimos nuotraukos, įkvėpimo šaltiniai. www.pinterest.com/pregnancygoods