b

Nėštumo kalendorius

  >  Projektai   >  „Lietuvai 100 – Sveikas, mažyli“ – Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. 2018 m.
Lietuvai_100

„Lietuvai 100 – Sveikas, mažyli“ – Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. 2018 m.

ŠVENTINIAI SAVANORYSTĖS METAI

Švęsdami Lietuvos valstybingumo šimtmetį, 2018 m. apkeliavome Lietuvą su nacionaliniu projektu „Lietuvai 100 – Sveikas, mažyli“. Buvo malonu aplankyti gimdymo namus, platinančius mūsų nemokamą periodinių atmintinių leidinį tėvams „Kūdikio dienoraštis“, ir įteikti nuostabių dovanų šimtmečio mažyliams – trispalvių kojinaičių!

KAIP KILO KOJINAIČIŲ MEZGIMO IDĖJA

2017 m. Suomija minėjo 100 metų nepriklausomybę nuo Rusijos. Visoje šalyje vyko kojinaičių mezgimo projektas, 55 000 porų megztų kojinių buvo išdalyta šalies naujagimiams – po porą kiekvienam. Dvylika suomių moterų, sužinojusios, kad šiemet mes, lietuviai, minime Valstybės atkūrimo šimtmetį, numezgė 100 porų trispalvių kojinaičių mažiesiems lietuviams, kurios ir subūrė projekto komandą: Eglę („Suomiškas ugdymas“), Nidą („Nėštumo kalendorius“) ir Ingą („Padedu augti“).

 

♡ Tai buvo dovana Lietuvai ir nacionalinio mezgimo projekto „Lietuvai 100 – Sveikas, mažyli“ pradžia.

 

 

PREZIDENTŪROS PALAIKYMAS

Organizatorių prašymu, idėjos iniciatorė Siv Hellén parašė oficialų laišką Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei, kuriame išdėstė svarbą ir tikslus. Netrukus šis laiškas, padedant Lietuvos savivaldybių asociacijai, apskriejo visas Respublikos savivaldybes su raginimu dalyvauti kojinaičių mezgimo projekte. Regis, viskas vyko vienu metu – ir organizaciniai darbai, ir aktyvus visuomenės susidomėjimas.

SUOMIJOS DOVANA LIETUVAI

2018 m. pradžioje prisijungė Valstybės atkūrimo šimtmečio komanda ir suorganizavo nacionalinio projekto pradžios renginį. Lietuvos gyventojai ir organizacijos buvo kviečiami prisijungti prie iniciatyvos – megzti naujagimiams trispalves kojinaites ir taip pažymėti gražią bei Lietuvai be galo svarbią sukaktį – Valstybės atkūrimo šimtmetį.

 

Valstybės atkūrimo šimtmečio komanda drauge su Suomijos ambasadoriumi Lietuvoje Christeriu Michelssonu ir projekto organizatoriais Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centrui įteikė išskirtinę Šimtmečio dovaną – šimtą porų suomių moterų rankomis numegztų trispalvių kojinaičių šimtmečio naujagimiams.

 

 

 

NACIONALINIS PROJEKTAS LIETUVOJE – aplankyti visi gimdymo namai

Pakvietėme visus lietuvius švęsti Valstybės atkūrimo šimtmetį, sveikinant šimtmečio naujagimius! Nuoširdžiai įsitraukė daug žmonių, įvairių bendruomenių, organizacijų, įstaigų, užsienyje gyvenančių lietuvių, kurie dovanojo rankų darbą ir širdies šilumą, megzdami mažiesiems lietuvaičiams įsimintinas trispalves kojinaites.

Kojinaičių mezgimo akciją ,,Lietuvai 100 – Sveikas, mažyli“ vykdė ir šiam projektui daug savanoriško darbo valandų skyrė nuostabi komanda: Inga ir kitos narės iš asociacijos Padedu augti, Nida iš Nėštumo kalendoriaus (VšĮ „Mediapressa“), tinklaraščio Suomiškas ugdymas autorė Eglė ir Ieva iš Lietuvos savivadybių asociacijos.

SVEIKINTI TĖVUS, SULAUKUS NAUJAGIMIO – TIKRA GARBĖ

Visiems dėkojame už prasmingas dovanas – rankų darbo trispalves kojinaites, skirtas šimtmečio naujagimiams pasveikinti. Viso projekto metu lydėjo nesuvaidintas nuoširdumas ir vienybė. Savanorių komanda džiaugėsi galimybe aplankyti visus Lietuvos gimdymo namus ir iškilmingai įteikti tėvus sujaudinusias tautiečių dovanas – daugiau kaip 3500 porų rankų darbo trispalvių kojinaičių! Ačiū!

„Baigiantis metams esu labai laiminga, kad leidau sau pasikliauti nuojauta, esu apdovanota nuostabia patirtimi, kuri suteikė neįtikėtinos šventės jausmą.“ Nida Vildžiūnaitė, 15min.lt

DĖKOJAME UŽ SVARBIUS ĮVERTINIMUS

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotoje akcijoje „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“ mūsų nacionalinė akcija ,,Lietuvai 100 – Sveikas, mažyli“ išrinkta net iš 1500 užregistruotų iniciatyvų. Patekome tarp 27-ių geriausiųjų! Todėl buvome apdovanoti Lietuvos trispalve iš gerbiamos Prezidentės rankų!

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis 2018 m. inicijavo projektą „Lietuvos vėliava“, kvietė didžiuotis savo šalimi ir iškelti Trispalvę – Lietuvos laisvės ir nepriklausomybės simbolį. Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos išleistame albume #LietuvosVėliava sugulė net 100 projektų, kuriuos puošia trispalvė. 💛💚❤ „Lietuvai 100 – Sveikas, mažyli“ puikuojasi šiame albume kaip nacionalinis projektas, pakvietęs visus lietuvius švęsti Valstybės atkūrimo šimtmetį ir sveikinti šimtmečio naujagimius trispalvėmis kojinaitėmis.

Labiausiai dėkojame visiems, prisijungusiems, mezgusiems rankų darbo dovanas mažiesiems šimtmečio lietuviams! Ačiū bendruomenėms už aktyvų indėlį – daugiau nei 3500 porų rankų darbo trispalvių kojinaičių. Ir ačiū visiems gimdymo namams, taip šiltai ir jaukiai priėmusiems šias kojinaites kaip dovaną 2018-aisiais gimusiems mažyliams.

Nuotraukose ir vaizdo įrašuose matyti nuoširdus žmonių atsidavimas, prasminga veikla ir svarbiausia – bendrystė.

Dėkoju visos komandos vardu, mes esame laimingos, su visa Lietuva galėjusios džiaugtis šventiniais metais!
Su meile –
Nida

Komentarai