b

Nėštumo kalendorius

  >  Projektai   >  LAIMINGI MŪSŲ NAMAI – prieš smurtą artimoje aplinkoje. 2015-2022 m.
Laimingi_musu_namai

LAIMINGI MŪSŲ NAMAI – prieš smurtą artimoje aplinkoje. 2015-2022 m.

LAIMINGI MŪSŲ NAMAI

Savanorystės pagrindu susikūrusi iniciatyva prieš smurtą artimoje aplinkoje, kurios tikslas – skatinti netoleruoti smurto, prisidėti prie žmogaus teisių įtvirtinimo, specializuotos pagalbos teikimo žinomumo ir inicijuoti pokyčius visuomenėje, kad Lietuvoje galėtume gyventi saugūs ir laimingi.

Kokia savanoriška veikla laukiama proejlkte:

 • Atvirumo dizainas
 • Maketavimo darbai
 • Komunikacijos užduotys
 • Atvirukų fotografija
 • Atstovavimas mugėse

KALĖDINIS PARAMOS ATVIRUKAS

Kalėdinio paramos projekto LAIMINGI MŪSŲ NAMAI tikslas – suburti bendruomenes prieš didžiąsias metų šventes, prisiminti tuos, kuriems namuose ne visada gera, ir surinkti paramą kilniems tikslams.

AČIŪ PRISIJUNGUSIOMS BENDRUOMENĖMS! Atvirukus neatlygintinai kuria ir projektui dovanoja Lietuvos menininkai!

Prie sklaidos prisideda žymūs žmonės ir nuomonių formuotojų bendruomenė socialiniuose tinkluose!

Atvirukai parduodami el. parduotuvėje www.laimingimusunamai.lt (veikia lapkričio–gruodžio mėn.). Visos gautos lėšos – tai tiesioginė parama organizacijai „Vilniaus moterų namai“.

Atviruku problemos neišspręsime, tačiau tikime, kad šis projektas – dar vienas žingsnis pokyčių link! Laukiame visų!

VISUOMENĖS ĮSITRAUKIMAS

„Pasitikėjimo savimi ir draugais linkiu! Viso geriausio visiems.“ Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas, užrašytas ant “Laimingų mūsų namų” paramos atviruko visiems Lietuvos gyventojams 2018 m. gruodžio 1 d.

Tikime, kad tikslą pasieksime tik mažindami šalies gyventojų, bendruomenių, kolektyvų bei institucijų abejingumą ir šaltumą vieni kitiems, atsikratydami įsišaknijusios diskriminacijos bei galios demonstravimu paremto santykių formavimo, didindami žmonių jautrumą vyraujančioms visuomenės problemoms ir skatindami socialiai atsakingą elgesį.

Monika Garbačiauskaitė-Budrienė: „Jei pirksite kalėdinius atvirukus, štai jums puiki ir prasminga iniciatyva – atvirukas Kalėdoms „Laimingi mūsų namai.

Kuo anksčiau bus suteikta pagalba, tuo didesnė tikimybė, kad moteris ir jos vaikai gyvens visavertį gyvenimą, o smurtinių santykių modelis nebus perduotas ateities kartoms.

Rasa Tapinienė: „Tyla reiškia pritarimą. Būkite pokytis! Nulinę toleranciją smurtui galite išreikšti aiškiai išsakydami savo poziciją žodžiu, raštu arba įsigydami Lietuvos menininkų neatlygintinai šiam projektui sukurtų skaitmeninių ar popierinių atvirukų.“

Nemaža yra sėkmės istorijų, liudijančių, jog efektyvi, laiku suteikiama pagalba pakeičia ne tik moters, bet ir jos vaikų gyvenimus ir yra svarbi investicija į visos visuomenės gerovę.

Dovilė Filmanavičiūtė: „Tie, kurie nusipirks šių atvirukų, parems „Vilniaus Moterų Namų“ veiklą. Negalime toleruoti smurto šeimose, man pačiai labai svarbu apie tai garsiai kalbėti ir palaikyti norinčias būti tiesiog laimingas. Nelikite abejingi šiam projektui ir jūs.“

ŽINUTĖ NUO PROJEKTO SAVANORIŲ ❤️

 • Gyventi taip gera, kai jautiesi saugus, ramus ir laimingas! Kai artimieji tave palaiko, supranta ir yra vieningi. Kai gali jais pasitikėti.
 • Pagalvokime apie visus, kurie mums rūpi. Palaikykime tą, kuriam nėra saugu – juk tai matoma.
 • Kiekvienas – ir aš, ir Tu, kartu galime tiek daug!
 • Jei nudelbei akis ir pagalvojai, kad tai ne mano reikalas, tiesiog išdrįsk pasielgti kitaip.
 • Smurtas tarpsta ten, kur yra toleruojamas, kur jo neva nepastebime. Nelik nuošaly. Parodyk, kad Tau rūpi.
 • Paskatink tuos, kurie šalia, žengti pirmą žingsnį į naują, laisvą ir saugų gyvenimą.
 • Paskatink kreiptis į specializuotos pagalbos centrą, skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112 ir pranešti apie patiriamą emocinį, fizinį, seksualinį ar ekonominį smurtą.
 • Turime veikti. Ne kažkas kitas, o mes. Visi ir kiekvienas. Taip taip – Tu ir aš!
 • Mes norime auginti vaikus saugioje aplinkoje.
 • Kuo daugiau laimingų žmonių šalia, tuo laimingesnėje visuomenėje gyvename, svajojame, auginame vaikus, kuriame dabartį ir ateitį!
 • Mes už saugią ir laimingą Lietuvą!

Ačiū visoms projekto LAIMINGI MŪSŲ NAMAI savanorėms: Toma ŠokelėIndrė InAneta MinakovskaGabrielė Kugrėnė, Milda Šukaitienė, Ruta Pavilionyte DvareckieneSimona Simonytė, Nida Vil.

PRASMINGA PARAMA

Visos lėšos, pardavus atvirukus, yra tiesiogiai nukreipiamos specializuotos pagalbos centrui Vilniaus mieste „Vilniaus moterų namai“, kad kuo daugiau smurtą ir prievartą artimoje aplinkoje patiriančių asmenų laiku gautų specializuotą pagalbą. Dėkojame visiems, pasirinkusiems LAIMINGŲ MŪSŲ NAMUS atvirukus, ir ačiū įmonėms, kurios jau suteikė paramą.

VILNIAUS MOTERŲ NAMAI teikia metodines rekomendacijas Lietuvos SPC darbuotojams (kaip dirbti su smurto aukomis), nuo 1996 m. Vilniuje teikia specializuotą kompleksinę pagalbą smurtą ir prievartą patiriantiems asmenims – konsultuoja, informuoja, palaiko, tarpininkauja, teikia nemokamą psichologinę ir teisinę pagalbą, padeda tvarkyti dokumentus. Visa teikiama pagalba klientui teikiama nemokamai. www.facebook.com/Vilniaus.Moteru.namai

LAIMINGŲ MŪSŲ NAMŲ ISTORIJA

Projekto pagrindinis tikslas – viešinti problematiką ir paskatinti smurtą liudijančius ir nuo jo nukentėjusius žmones drąsiai kreiptis pagalbos, pasitikėti specialistais, didinti specializuotos pagalbos (SPC) tinklų žinomumą, suteikti gyventojams aiškumo bei pasitikėjimo valstybės sukurta infrastruktūra kovai su smurtu.

2015 m. KALĖDINIS ATVIRUKAS PRIEŠ SMURTĄ
Pirmaisiais metais siekėme suburti bendruomenę, pradėjome kalbėti ir informuoti apie smurto artimoje aplinkoje mastus. Atidarėme neatlygintinai sukurtų kalėdinių atvirukų paramos parduotuvę, subūrėme menininkų bendruomenę kilniam darbui.

2016 m. SMURTAS NELYGU SKURDAS
Antraisiais metais skatinome netoleranciją bet kokios rūšies smurtui. Siekėme griauti mitą, kad smurtas yra tam tikrų socialinių sluoksnių problema. Ėmėmės viešinti smurto problematiką Lietuvoje, kvietėme prisidėti prie žmogaus teisių įtvirtinimo.

2017 m. NAMAI – TAI TU. NAMAI – TAI JAUSMAS
Kalbėjome apie smurto priežastis, skatinome jį atpažinti, jokiu būdu nenormalizuoti, netoleruoti, atpažinti įvairias jo formas, informuoti apie žinomą smurtą telefonu 112.

2018 m. MES – UŽ LAIMINGĄ LIETUVĄ

Šiais metais kvietėme veikti kaip bendruomenei, siekiant bendrų tikslų. Siuntėme žinutę, kad visi galime prisidėti, nesvarbu, ar skirdami savo asmeninio laiko, ar nupirkdami atviruką, ar išdrįsę sąmoningai ir aiškiai pasakyti stop smurtui.

2019 m. BŪK SAUGUS IR LAIMINGAS!

Kvietėme kiekvieną Lietuvos gyventoją pajusti asmeninę atsakomybę ir pasikartoti informaciją apie smurto artimoje aplinkoje grėsmes, dalinomės kitų šalių gerąja praktika iš tarptautinių konferencijų.

„Šiuolaikinis pasaulis, nors labai daugialypis ir įvairus, turi aiškius prioritetus ir kryptis. Kaip malonu stebėti, kai dėmesį skriaudžiamiesiems rodo pasaulio autoritetai, galingi verslai demonstruoja pagarbą ir planetai, ir žmogui, sėkmingiausiais tampa nepamirštantys žmogiškumo, visuomenė demonstruoja netoleranciją diskriminacijai. Aš esu neabejinga pasaulio ir žmonijos pokyčiams, noriu prie jų prisidėti savo šalyje, tikiu laiminga Lietuvos ateitimi.“ Nida Vildžiūnaitė, delfi.lt

Ir tik veikdami kartu, kaip bendruomenė, galime tikėtis pokyčių ten, kur problemos keliauja iš kartos į kartą. Būkime tie, kurie padės tai pakeisti. ❤️Dėkojame už jūsų indėlį, siekiant pokyčių visuomenėje!

Dėkoja projekto iniciatorė Nida Vildžiūnaitė ir visa savanorių komanda.

EL. PAŠTAS atvirukas@laimingimusunamai.lt, FB www.facebook.com/LaimingiMusuNamai/, E. PARDUOTUVĖ http://laimingimusunamai.lt/, paramos gavėjas www.facebook.com/Vilniaus.Moteru.namai, www.vmotnam.lt

Televizijoje

LNK laida “Labas vakaras, Lietuva”

Vilniaus visuomeniniame transporte

RADIJAS APIE MUS

„Žinių radijo“ laida „Versli mama“ Ar įmanoma atviruku pakeisti nusistovėjusias visuomenės pažiūras ir įpročius?

Reklama Relax FM radijuje

MES SPAUDOJE

,,Delfi” portale Nida Vildžiūnaitė: visi esame laisvi gyventi taip, kaip norime

Žurnale „Verslo pietūs“  Atvirukai LAIMINGI MŪSŲ NAMAI – sėkmingas socialinio verslo projektas

Portale ,,Mamyčių klubas” Dalyvaukite paramos projekte “Kalėdinis atvirukas LAIMINGI MŪSŲ NAMAI”

Bloge “Susitvarkyk” Paramos iniciatyva „Atvirukas Kalėdoms LAIMINGI MŪSŲ NAMAI“

IKONA TV METAS NEBETYLĖTI – STOP SMURTUI PRIEŠ MOTERIS!

Verslo platforma „BZN start“ Sukūrė atvirukus, skatinančius verslo partnerius sveikinti socialiai atsakingai

Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota nacionalinė socialinio saugumo kampanija „Už saugią Lietuvą“  Kalėdinis atvirukas “LAIMINGI MŪSŲ NAMAI”

Iniciatyva „Pozityvus dienoraštis“ „Laimingi mūsų namai“ remia vilniaus moterų namus – prie to galite prisidėti ir jūs!

Komentarai