b

Nėštumo kalendorius

  >  Kraitelis   >  KAIP SUPLANUOTI KRAITELIO PIRKINIUS IR SUTAUPYTI. Su specialiste Odeta Plakiene

KAIP SUPLANUOTI KRAITELIO PIRKINIUS IR SUTAUPYTI. Su specialiste Odeta Plakiene

Pasiruošimas naujojo šeimos nario atėjimui yra panašus į kraustymąsi į naujus namus: didžiojo įvykio džiugiai ir nekantriai laukiame, nerimaujame, kiek daug darbų reikia atlikti, atlaisviname vietos, senus daiktus norime pakeisti naujais. Kadangi kūdikio gimimas šeimai yra labai svarbi akimirka, nenuostabu, jog esate jautresnė aplinkai, lengviau pasiduodate įtikinėjimams, kokie daiktai mažyliui būtini, raginimams pirkti dabar, nes vėliau neturėsite laiko, pirkti du, nes trečią gausite nemokamai, ir pan. 

Taupyti labiau nei iki šiol gal ir nepradėsite, bet gerai apgalvoti, ko iš tiesų reikės ir kaip tai gauti, tikrai verta, kad neišleistumėte per daug, o gal net ir sutaupytumėte. 

Štai keletas efektyvaus planavimo žingsnių, kuriais vadovaudamasi turėsite daugiau laiko ramiai laukti kūdikio gimimo:

  1. Sudarykite sąrašą;
  2. Apgalvokite, kurie daiktai yra būtini;
  3. Numatykite kaip gausite juos;
  4. Numatykite reikiamą pinigų sumą;
  5. Pirkite efektyviai.

 

  1. SUDARYKITE REIKALINGŲ DAIKTŲ SĄRAŠĄ

 

 

Bus lengviau, jei daiktus suskirstysite į kategorijas: kūdikio maitinimas, miegas, higiena, apranga ir pan. Galvodama apie tai, ko gali prireikti kūdikiui, nepamirškite ir savęs: pavyzdžiui, kūdikiui prireiks vežimėlio, o jums – patogios avalynės pasivaikščiojimams. 

 

 

  1. ĮSITIKINKITE, KURIE DAIKTAI YRA BŪTINI

 

 

Sudarydama pirmą reikalingų daiktų sąrašą greičiausiai išvardysite visus įmanomus daiktus. Dabar metas sąrašą sutrumpinti ir palikti tik tuos daiktus, kuriuos tikrai yra būtini. Atlikdama šią užduotį: 

  • pasitarkite su patirties turinčiomis mamomis, draugėmis, kolegėmis; 
  • pasidomėkite, ar tam tikri daiktai iš tiesų praverčia, forumuose, tinklaraščiuose ir pan.; 
  • daiktus, kurių akivaizdžiai neprireiks pirmosiomis savaitėmis, perkelkite į „laukiančiųjų sąrašą“, kol įsitikinsite, kad jie būtini. 

 

 „Dovanų meistrai“ – nuo originalios dovanos idėjos iki dėkingos gavėjo šypsenos: už jus parenkame, nuperkame, supakuojame ir pristatome dovanas. Kad turėtumėte daugiau laiko tam, ką mėgstate. 

 

 

  1. NUMATYKITE KAIP GAUSITE BŪTINUS DAIKTUS

 

 

Ne visus daiktus, kurių jums prireiks gimus kūdikiui, privalote pirkti. Štai būdai, kaip juos gauti nemokamai: 

  • pasiskolinkite: ar tarp draugų, pažįstamų, kolegų bei kaimynų yra mamų? „Mamos su patirtimi“ jums tikrai mielai paskolins išaugtus ir nebenaudojamus daiktus. 
  • gaukite dovanų: laukiantis ir susilaukus kūdikio, bus net kelios progos, kai gausite dovanų. Tokiu būdu ir jūs būsite patenkinta, ir žmonėms palengvinsite galvos skausmą „ką padovanoti?“. Jei nepatogu tiesiai pasakyti, ko norėtumėte dovanų, paruoškite sąrašą ir pasidalykite juo elektroniniu būdu; 
  • išlydėdami ilgesnėms atostogoms kolegos suka galvas, kokia dovana jus pradžiugintų. Sumažinkite šį rūpestį, kaip tinkamą dovaną įvardydama dovanų čekį!; 
  • kūdikio pasitikimo šventė yra populiarus draugų ir artimųjų susibūrimas, džiaugiantis artėjančiu kūdikio atėjimu. Viena iš privalomų dalių – dovanos.; 
  • vos kūdikiui paūgėjus ir sustiprėjus, artimieji nekantrauja susipažinti su mažyliu ir skuba į palankynas. 

 

Tik apgalvojusi ir suplanavusi, kokius daiktus pasiskolinsite bei gausite dovanų, ruoškitės pirkti trūkstamus daiktus. 

 

 

  1. NUMATYKITE TAM TIKRĄ PINIGŲ SUMĄ

 

 

Nusprendusi, kokius daiktus pirksite, įvertinkite jiems įsigyti reikalingą pinigų sumą. Kuo anksčiau tai padarysite, tuo anksčiau galėsite pradėti kaupti reikiamą sumą ir tokiu būdu išvengsite finansinės įtampos. 

 

 

  1. PIRKITE EFEKTYVIAI

 

 

Efektyvus pirkimas yra toks pirkimas, kai perkate tai, ko būtinai reikia, už mažiausią sumą, sugaišdami mažiausiai laiko. Norint pirkti efektyviai, neišleisti per daug pinigų, o galbūt net sutaupyti, padės šios paprastos taisyklės: 

  • dabar jau turite būtinų pirkti daiktų sąrašą. Laikykitės jo! Visada turėkite jį su savimi rankinėje, piniginėje ar nusifotografuokite. Užėjusi į parduotuvę, pirkite tik pagal jį ir nedarykite išimčių! 
  • įvertinkite brangesnių pirkinių alternatyvas. Palyginkite specifikacijas, pasiteiraukite kitų patirties, paskaitykite atsiliepimus, nueikite apžiūrėti išsirinktą daiktą gyvai. Tokiu būdu žinosite, kad jei mokate daugiau, mokate už tai, ką pati tikrai vertinsite; 
  • nuspręskite, kur pirksite. Šiandien džiaugiamės ne tik prekių gausa, bet ir jų įsigijimo alternatyvomis. Atsisiuntimas iš užsienio, pirkimas internetu, mamų mugės, išparduotuvės – tikrai protingi ir ekonomiški pasirinkimai! 
  • paskirkite laiką kelionėms į parduotuves savo darbo kalendoriuje, kad to netektų daryti paskutinę minutę. Kuo anksčiau atliksite pasirengimo darbus, tuo daugiau laiko turėsite tiesiog ramiai laukti kūdikio gimimo; 
  • susidėliokite apsipirkimo logistikos planą. Žinodama, į kokias parduotuves vyksite, suplanuokite trumpiausią maršrutą. Tokiu būdu sutaupysite ir laiko, ir degalų. 

 

 

Tekstas  planavimo ir efektyvumo ekspertės Odeta Plakienės, ,,Dovanų meistrai@Nėštumokalendorius, VŠĮ „Mediapressa“, © naudoti tik gavus raštišką sutikimą. Nuotraukos @sarahsweeneyco@oliviaskyeandco@noellejohnsonphotography,

 @camillaabry@MotherhoodCloset 

Komentarai