b

Nėštumo kalendorius

  >  Šeima   >  LIETUVOJE POPULIARI KŪDIKIŲ AROMATERAPIJA – LIGŲ PROFILAKTIKAI
Aromaterapija

LIETUVOJE POPULIARI KŪDIKIŲ AROMATERAPIJA – LIGŲ PROFILAKTIKAI

Kūdikių aromaterapija – viena natūraliausių ir švelniausių sveikatos palaikymo ir ligų profilaktikos priemonių.

Eteriniai aliejai

Pagrindinis aromaterapijos „įrankis” – eteriniai aliejai. Tai koncentruotas, lakus, intensyvaus aromato skystis, išgaunamas iš kvapniųjų augalų. Gryni, ekologiški eteriniai aliejai turi antibakterinį, antivirusinį, antigrybelinį poveikį, kai kurie jų ramina nervų sistemą ir gerina miegą, kai kurie žadina „miegančią” imuninę sistemą ir padeda išvengti peršalimo ligų, dar kiti lengvina kvėpavimą, mažina skausmą ir pan. Naudingų savybių apstu, tik reikia labai gerai žinoti, kaip ir kada teisingai naudoti šias pačios gamtos dovanotas priemones.

Kūdikiams nuo gimimo tinkantys eteriniai aliejai yra: 

Levandų – ramina nervų sistemą, gerina miegą.

Mandarinų – dirgliems, jautriems, pilvodieglių kamuojamiems kūdikiams.

Ramunėlių – skaudamam pilveliui, skausmingai besikalantiems dantukams, miego gerinimui.

Viržinių mirtenių (rozalinų) – nuo peršalimo, slogos, lengvina kvėpavimą.

Daug receptų, naudojimo būtų ir patarimų rasite „AROMATERAPIJA NĖŠČIOSIOMS, GIMDYVĖMS BEI ŽINDANČIOMS MAMOMS“

Kaip naudoti eterinius aliejus?

  1. Masažams. Atminkite, kad eteriniai aliejai – itin koncentruota medžiaga, tad niekada netepkite odos ir gleivinių grynais (neskiestais) eteriniais aliejais. Jei norite kūdikiui atlikti kvapnų masažą, paimkite 50 ml augalinio aliejaus, į jį įlašinkite 10 lašelių pasirinktų eterinių aliejų.
  2. Aromaterapinėms vonioms. Eteriniai aliejai yra lengvesni už vandenį ir jame netirpūs, tad prieš lašinant kvapnius lašelius į vonią būtina juos tinkamai praskiesti druska, pienu ar aliejumi, kad nesudirgintumėte jautrios kūdikio odos.
  3. Garinimui patalpose. Tai bene paprasčiausias ir švelniausias būdas mėgautis aromaterapija. Eterinius aliejus rekomenduojama garinti elektriniame garintuve (difuzoriuje), jame garinimas vyksta ultragarso principu, šaltuoju būdu, tad maksimaliai saugomos terapinės aliejų savybės, pvz. raminančios, lengvinančios kvėpavimą.
  4. Peršalimo ligų profilaktikai. Eidami įviešas vietas, galite užlašinti porą lašelių eterinio aliejaus ant minkšto kūdikio žaisliuko, marliuko ar autokėdutės krašto. Eteriniai aliejai nuo audinio pamažu garuos, paskleis savo antibakterines ir antivirusines savybes ir saugos Jūsų brangiausią turtą nuo svetimų bakterijų.

Norint pajusti aromaterapijos naudą, būtina rinktis tik itin aukštos kokybės, ekologiškus eterinius aliejus. Šių pasiūla Lietuvoje nėra didelė, nes daug kur yra prekiaujama ne grynais arba netinkamomis sąlygomis išgautais eteriniais aliejais, kurie netinka kūdikiams ir mažiems vaikams. Tikrų eterinių aliejų ieškokite specializuotose aromaterapijos, ekologiškų prekių parduotuvėse. Prieš pirkdami eterinį aliejų,įsitikinkite, kad etiketėje nurodyti pavadinimai lietuvių kalba ir lotyniškai, taip pat kilmės šalis, gamintojo rekvizitai, ekologiškumą įrodantys ženklai.

Jei baiminatės, kad Jūsų mažylis gali būti alergiškas eteriniams aliejams, pažintį su jais pradėkite nuo garinimo. Jei mažylis imtų čiaudėti, kosėti, jam paraustų akys, atsirastų sloga, –nenaudokite tos rūšies eterinio aliejaus. Alergijagryniems, aukštos kokybės eteriniams aliejams pasitaiko labai retai. Net ypač alergiški žmonės gali naudoti kai kuriuos – pačius švelniausius – eterinius aliejus.

 

Šis tekstas publikuojamas nemokamai platinamame leidinyje „Kūdikio dienoraštis“.
Teksto autorė Giedrė Veličkienė.
@Nėštumokalendorius, VŠĮ „Mediapressa“, © naudoti tik gavus raštišką sutikimą.

Komentarai