b

Nėštumo kalendorius

  >  Kraitelis   >  NEŠIOKLĖ. KAIP ĮVERTINTI, AR JOS PRIREIKS?
Nesiokle

NEŠIOKLĖ. KAIP ĮVERTINTI, AR JOS PRIREIKS?

Nesiokle

Daugeliui mamų vienas svarbiausių dalykų, gerokai palengvinančių gyvenimą auginant kūdikį, yra nešioklė! Žvilgtelėkite, ar tai galėtų praversti ir jums? Ar aš įprasiu naudotis nešiokle? Daugumai nešioklių naudoti reikia šiokios tokios praktikos, kol įprasite užsisegti, užsirišti, susireguliuoti audinį, diržus. Neišsigąskite ir savo mažylio reakcijos – pirmais kartais įdėjus jį į nešynę, jis gali net pravirkti. Kai pasirinksite patinkančią nešioklę ir išmoksite ja naudotis, patikėkite, vaikučio nešiojimas taps antrąja prigimtimi!

 

Kuo man pagelbėtų nešioklė?

* Laisvos rankos – išsivirti kavos, pagaminti šeimai pietus, sukonstruoti lego su vyresnėliu.

* Patogu pasiekti vietas, kurių su vežimėliu neįveikčiau – trys laipteliai prie įėjimo į parduotuvę.

* Žindymas vietoje – pasipraktikavusi, manau, įprasiu žindyti tiesiog nešioklėje.

* Saugu kūdikiui – nešiojami kūdikiai rečiau verkia, būna ramesni vakarais.

* Padeda išvengti stuburo ir kaukolės deformacijos – nešiojant tinkamai, kūdikis įsitaiso nešynėje ortopediškai sveikoje padėtyje, pagal natūralius kaklo, stuburo ir užpakaliuko linkius.

* Patogu taikyti „kengūros metodą“, ypač neišnešiotiems naujagimiams. Net ir sveikam naujagimiui labai svarbus kūno sąlytis su mama.

 

Kada galėčiau pradėti nešioti savo mažylį?

Nuo gimimo! Grįžę iš ligoninės, naujagimį galite pradėti nešioti bet kada. Pavyzdžiui, pirmiesiems keliolikos minučių išėjimams į lauką. Naujagimiams tinkamiausias yra slingas arba vaikjuostė.

Kuri nešioklė tinkamiausia būtent man?

Slingas, vaikjuostė, suformuota nešioklė? Visų nešioklių funkcija viena – laikyti kūdikį kuo arčiau savo kūno taip, kad laikančiojo rankos liktų laisvos ir kad būtų laikoma taisyklingai ortopediškai. Prieš įsigydami galite pasikonsultuoti ar net išbandyti kelis variantus, pasimatuoti (FB/sokiaisukudikiais/), susitikti gyvai (FB/groups/vaikunesiojimas/), išsinuomoti (www.nesiokles.lt), paskaityti (www.geramama.lt/ergonimiskos-nesykles-savybes).

 

Kaip ilgai galiu nešioti savo mažylį per dieną?

Jeigu naudojate ergonomišką nešioklę, kurioje kūdikis nešiojamas tinkamai (kaip aprašyta), galite nešioti tiek ilgai, kiek jums abiem patogu!

 

Ar nešiodama mažylį jo nepripratinsiu?

Tai vienas neteisingiausių mitų, dažniausiai kartojamas vyresnės kartos žmonių. Tyrimai rodo, kad yra priešingai – vaikai, kurių poreikiai būdavo atliepiami iš karto (o mažylį laikant šalia savęs tai padaryti yra lengviausia) ir kurie augo saugaus prieraišumo aplinkoje, atėjus laikui žymiai lengviau atsiskiria nuo mamos ir tampa savarankiškesni! Žinodama, kad aplinkinių ir jų nuomonių bus visokių, būkite rami ir pasitikėkite savo intuicija.

Taisyklinga nešiojimo poza

* Keliukai aukščiau už užpakaliuką („M“ raidės forma), kojytės išskėstos ir apgaubusios mamos liemenį – tuomet nugara ir klubai būna fiziologiškai sveikoje padėtyje (dar vadinama „varliuko poza“).

* Pasitikrinkite, ar tinkamame aukštyje pasirišote vaikutį – turėtumėte lengvai pasiekti pabučiuoti jį į pakaušį. Taip galima nešioti netgi naujagimius, svarbu, kad veidukas būtų aukštai.

Ką dar man reikėtų apsvarstyti renkantis nešioklę?

– ar nešioklė patogi man ir mano mažyliui;

– ar nešioklė palaiko natūralų kūdikio nugaros ir klubo sąnarių vystymąsi;

– ar patogu savarankiškai, be kito asmens pagalbos, įsidėti kūdikį į nešioklę ir išsiimti iš jos;

– ar galiu nešioklėje žindyti kūdikį;

– iki kokio amžiaus kūdikiui tiks ši nešioklė;

– ar galima joje nešioti nuo gimimo;

– ar ši nešioklė skatina „oda prie odos“ kontaktą.

Kiek gali kainuoti nešioklė?

Nauja nešioklė kainuoja nuo kelių dešimčių iki kelių šimtų eurų. Taupant lėšas galima ieškoti įsigyti naudotų nešioklių – kokybiška nešioklė tiks ne vienam vaikučiui užauginti. Pirkdama dėvėtą nešioklę atkreipkite dėmesį, ar tai originalas, o ne žinomos firmos padirbinys. Neoriginali nešioklė nėra ergonomiška, joje nešioti kūdikį nesveika.

 

Linkime dar nėštumo metu pasidomėti nešioklėmis ir atrasti sau patogiausią, o gimus vaikučiui abiem mėgautis nešiojimu!

 

Tekstoi autorė Elzė Gerdvilienė @Nestumokalendorius, VŠĮ „Mediapressa“, © naudoti tik gavus raštišką sutikimą.
Nuotraukos @amerikaw.com,

Komentarai