b

Nėštumo kalendorius

  >  Nėštumas   >  VERTA PASISTENGTI IR STRIJŲ IŠVENGTI
strijos

VERTA PASISTENGTI IR STRIJŲ IŠVENGTI

Kuo odos elastingumas iš prigimties mažesnis, tuo daugiau ją reikės prižiūrėti nėštumo metu. Nelaukite pačių paskutinių nėštumo mėnesių ir pasitikite „didįjį tempimąsi“ tinkamai pasirengusi. Kuo oda sveikesnė, minkštesnė ir geriau drėkinama, tuo ji elastingesnė, geriau tempiasi ir tuo mažesnė tikimybė strijoms atsirasti.

Kaip rūpintis oda po gimdymo. Apie strijas su specialiste Justina Petrulionyte

NUO KO PRADĖTI. Svarbu užsiimti prevencija norint išsaugoti gražią odą: subalansuoti mitybą (gerti daug vandens ir valgyti daug maisto produktų, kuriuose yra silicio, vitaminų A, C, E, sveikų baltymų, didinančių odos elastingumą), taisyklingai sportuoti. Taip pat svarbu nėštumo metu ir po jo kasdien stiprinti savo odą: masažuoti, praustis po kontrastiniu dušu, dėvėti nėščiosioms skirtą diržą. Priemones nuo strijų reiktų pradėti naudoti jau nuo trečio nėštumo mėnesio.

VERTA PASISTENGTI IR STRIJŲ IŠVENGTI. Nepamainomi yra aliejai ar specialūs aliejų mišiniai besilaukiančioms. Jie efektyviau stangrina odos jungiamąjį audinį, stiprina elastines skaidulas, pamaitina odą A ir E vitaminais, skatina ląstelių atsinaujinimą. Odai prižiūrėti ir pamaitinti pakaks nesudėtingų, bet reguliariai atliekamų procedūrų:

  1. Pirmas žingsnis – švelniai nušveisti odą, t. y. pašalinti suragėjusias odos ląsteles,
  2. Antras žingsnis – tepti aliejus ant dar drėgnos odos bei atlikti masažą.

Kol pilvukas nedidelis, jungiamuosius audinius labai gerai atpalaiduoja ir kraujotaką stimuliuoja žnaibomasis masažas po kontrastinio dušo. Nykščiu ir rodomuoju pirštai švelniai suimkite nedidelį odos kiekį ir patempkite nuo savęs. Taip pažnaibykite visą pilvo sritį, šonus, šlaunis, sėdmenis, krūtis, kol oda truputį parausta. Pilvukui paaugus, kai odos suimti nebegalite, aliejų įtrinkite į odą masažuodama švelniais sukamaisiais judesiais.

KAIP PRIŽIŪRĖTI KRŪTIS? Krūtų oda yra jautri ir gležna, todėl reikia įdėti dar daugiau pastangų siekiant išsaugoti jos stangrumą ir tamprumą. Nėštumo metu ypač verta ją prižiūrėti ir palepinti, nes strijos dažnai paženklina ir krūtis. Veikiant nėštumo hormonams, krūtys ruošiasi pieno gamybai – auga ir vystosi liaukinis audinys ir latakėliai. Dar iki gimdymo krūtys padidėja beveik dvigubai, oda tempiasi ir plečiasi, tad būtina ja tinkamai pasirūpinti. Kai prausiatės ar maudotės, venkite muilo ar kitų džiovinamųjų priemonių, kad jų oda nedžiūtų. Netrinkite spenelių šiurkščiu rankšluočiu ar kempine, nedirginkite jų. Šiurkštus odos šveitimas krūtų odai netinka. Stangrumui palaikyti puikiai tiks kontrastinis dušas ir fiziniai pratimai, o nuo II-ojo trimestro, kai oda pradeda labiausiai temptis – švelnus masažas. Tai pagerins kraujotaką, sušildys, sumažins tempimą krūtyse. Toks atpalaiduojamasis masažas tinkamas nėštumo metu ir visą žindymo laikotarpį.

 

KADA KREIPTIS Į SPECIALISTUS. Gali būti, kad nesiimant prevencijos priemonių strijos išryškės vėliau, todėl po gimdymo labai svarbu toliau tęsti prevenciją. Atsiradus strijoms siūloma kreiptis į kūno priežiūros specialistą, kuris rekomenduos individualiai parinktų gydomųjų procedūrų kompleksą. Kol strijos dar rausvos ir ryškios, reikia efektyviai užsiimti odos priežiūra ir taip užkirsti kelią jų susiformavimui. Jau susiformavusias strijas pašalinti gerokai sudėtingiau. Maitinančioms moterims naudojamos natūralios priemonės, masažai atliekami rankomis arba vakuuminėmis taurėmis. Vengiama rūgštinių, injekcinių arba lazeriu atliekamų procedūrų, nes po gimdymo keičiantis hormonams gali pakisti odos struktūra ir spalva. Kitas procedūras siūloma atidėti vėlesniam laikotarpiui.

Tekstas Nidos Vildžiūnaitės,  Nuotraukos @Daniel Reche, pexels.com
@Nėštumokalendorius, VŠĮ „Mediapressa“, © naudoti tik gavus raštišką sutikimą.

LAIKAS SAU IR VIDINIS GROŽIS