b

Nėštumo kalendorius

  >  Nėštumas   >  Kaip rūpintis oda po gimdymo. Apie strijas su specialiste Justina Petrulionyte
n

Kaip rūpintis oda po gimdymo. Apie strijas su specialiste Justina Petrulionyte

Strijos – tai balkšvi, rausvi ar violetinio atspalvio dryželiai, atsirandantys sutrūkinėjus kolageno skaiduloms. Kartais tai atskiri nedideli dryželiai, o kartais ryškus jų tinklas. Su laiku strijos kiek pašviesėja, tačiau pasitaiko atvejų, kai jų spalva nepakinta. Šis odos defektas vargina įvairaus amžiaus moteris ir vyrus.

Iš esmės, dažniausiai šių odos defektų atsiranda nėštumo metu, kadangi tada oda įsitempia ir plyšta, tačiau strijų gali atsirasti ir dėl hormonų pokyčių, svorio priaugimo ar jo atsikratymo, brendimo laikotarpiu, genetikos, hipovitaminozės, nepakankamos odos mitybos. Strijos dažniausiai išryškėja pilvo, šlaunų, krūtų, juosmens srityse ir kitose kūno vietose, kur tempiasi oda.

 

  1. Kiek laiko po gimdymo naudoti įprastas priemones nuo strijų (aliejus, kremus)?

Priemones nuo strijų (kiek įmanoma natūralesnes) reikia pradėti naudoti jau nuo trečio nėštumo mėnesio. Taip pat labai svarbu užsiimti prevencija norint išsaugoti gražią odą: stengtis išlaikyti pastovų kūno svorį, subalansuoti mitybą (gerti daug vandens ir valgyti daug maisto produktų, kuriuose yra silicio, vitaminų A, C, E, sveikų baltymų, didinančių odos elastingumą), taisyklingai sportuoti. Ypač svarbu nėštumo metu ir po jo kasdien stiprinti savo odą: masažuoti, praustis po kontrastiniu dušu, dėvėti nėščiosioms skirtą diržą.

 

  1. Jeigu strijų beveik nesimato, ar jos gali išryškėti vėliau?

Gali būti, kad nesiimant prevencijos priemonių strijos išryškės vėliau, todėl po gimdymo labai svarbu tinkamai prižiūrėti odą.

 

  1. Kokias strijas panaikinti labai sudėtinga?

Kol strijos dar rausvos ir ryškios, reikia efektyviai užsiimti odos priežiūra ir taip užkirsti kelią jų susiformavimui. Jau susiformavusias strijas pašalinti gerokai sudėtingiau.

 

  1. Į kokį gydytoją kreiptis ir kada?

Atsiradus strijoms siūlyčiau kreiptis į kūno priežiūros specialistą, kuris atsižvelgdamas į  paciento odos būklę rekomenduos individualiai parinktų gydomųjų procedūrų kompleksą arba nukreips pas gydytoją dermatologą injekcijoms arba lazerinėms procedūroms.

 

  1. Kokie yra strijų gydymo metodai? Koks jų veiksmingumas? Kokia galima gydymo kaina?

Kiekvienam pacientui, atsižvelgdama į jo odos būklę, rekomenduoju individualiai parinktų gydomųjų procedūrų kompleksą, į kurį dažniausiai įeina masažas rankomis, vakuuminis masažas, šalčio lipolizė ir kūno įvyniojimai.

  • Rankomis atliekamas masažas padeda išvengti odos suglebimo, gerina limfos drenažą, suaktyvina kraujotaką, todėl oda tampa pastebimai stipresnė ir elastingesnė.
  • Vakuuminis masažas veikia panašiai kaip siurblys – probleminės zonos veikiamos nekintamu ir pulsuojančiu vakuumu. Šio masažo seansas efektyvumu prilygsta aštuoniems masažams, atliekamiems rankomis, jo poveikis išlieka net 3–4 dienas. Vakuuminis masažas ypač veiksmingai gerina limfotaką, padeda naikinti riebalų sankaupas, pašalina iš organizmo toksinus. Ląstelėse suaktyvėja medžiagų apykaita, todėl strijos tampa ne tokios matomos.
  • Šalčio lipolizė ir jos metu naudojamas individualiai parinktas medicininis preparatas ne tik veiksmingai koreguoja strijas, bet ir sumažina riebalinio audinio sankaupas probleminėse vietose, atkuria odos turgorą ir elastingumą, stimuliuoja kraujotaką, atkuria hipoksinę odos mikrocirkuliaciją, gydo celiulitą. Dėl ypač stipraus procedūros poveikio teigiamas efektas pastebimas vos po vieno vizito.
  • Jūrų dumblių kūno įvyniojimai gausiai drėkina odą ir aprūpina ją mineralinėmis medžiagomis, todėl pagerėja odos tonusas, strijos traukiasi.

Vieno seanso  kaina 30–100 Eur, priklauso nuo pasirinktos procedūros.

 

  1. Kokių priemonių nerekomenduotumėte žindyvėms?

Maitinančioms moterims siūlyčiau naudoti natūralias priemones, rinktis rankomis arba vakuuminėmis taurėmis atliekamus masažus. Vengti rūgštinių, injekcinių arba lazeriu atliekamų procedūrų, nes po gimdymo keičiantis hormonams gali pakisti odos struktūra ir spalva. Kitas procedūras siūlyčiau atidėti vėlesniam laikotarpiui.

 

Atsakymus parengė Justina Petrulionytė, estetines medicinos specialiste, www.Groziopasaulis.lt
Foto www.pexels.com, @Nėštumokalendorius, VŠĮ „Mediapressa“, © naudoti tik gavus raštišką sutikimą.

VERTA PASISTENGTI IR STRIJŲ IŠVENGTI