b

Nėštumo kalendorius

  >  Kūdikis   >  Ryšys su kūdikiu gimdoje

Ryšys su kūdikiu gimdoje

Ar žinojote, kad ryšį su kūdikiu pradedame kurti dar jam esant gimdoje? Kurkime jį ir pakvieskime prisijungti tėtį. Girdėti garsus mažyliai pradeda 16–18 nėštumo savaitę, o 26 nėštumo savaitę į pažįstamą balsą ar niūniavimą gali sureaguoti nurimdamas ar atvirkščiai, nusigąsti itin garsaus ir staigaus triukšmo. Taip pat maždaug 26 nėštumo savaitę vaisius jau gali atsakyti judesiais į juntamus prisilietimus išorėje.

Dar nėštumo metu kuriamas ryšys padeda pamatus saugiam prieraišumui naujagimiui gimus. Atpažindamas tėvų balsus ar jau girdėtas melodijas, jis greičiau nurimsta, jaučiasi saugus. Tad pradėti kurti ritualus kartu su antrąja puse galite nuo pat laukimo pradžios ir taip megzti gilų ryšį su savo mažyliu:

  • Abu kalbėkitės su pilveliu ir leiskite mažyliui įprasti prie jūsų balso, kalbos ritmikos.
  • Dainuokite ar niūniuokite pasirinktas melodijas, kurios mažyliui gimus taps jūsų lopšinėmis.
  • Kas vakarą skirkite laiko paglostyti pilvelį ar pakvieskite tėtį jį švelniai pamasažuoti. Derindami šį ritualą su intensyviai drėkinančiu kremu palepinsite ir savo odą.
  • Jei jau esate išrinkę vardą, kreipkitės juo.
  • Kai jaučiate judesius, atsakykite į juos švelniai paglostydami tą vietą ar tiesiog uždėkite ten ranką. Jusdamas švelnų spaudimą bei šilumą, mažylis gali vėl atsakyti judesiais.

Būsimiems tėčiams kuriant ryšį su laukiamu kūdikiu labai padeda įsitraukimas į pasiruošimo procesą: pakvieskite juos prisijungti į tėvystės mokymus, kartu paklausykite įvairių seminarų motinystės tema, kartu rinkite vardus, vykite į ultragarso tyrimo vizitus. Kalbant apie dalyvavimą gimdyme, taip pat labai naudinga jam ruoštis kartu – pasidomėkite, kaip tėtis gali pagelbėti sąrėmių metu, masažo technikomis, aptarkite gimdymo planą, kad abu būtumėte užtikrinti. Taip švelniai įtraukdamos savo partnerį nuo pat pradžių padėsite jam sklandžiai ir švelniai palaipsniui tyrinėti naują savo vaidmenį.

Tekstus parengė Miglė Rimeikė, “Mažas didelis gyvenimas” tinklaraščio autorė

@Nestumokalendorius , VŠĮ „Mediapressa“, naudoti tik gavus raštišką sutikimą. Nuotrauka @Canva

Komentarai