Sausos odos priežiūra ir pokyčiai po gimdymo
Naujos gyvybės atėjimas į šeimą – vienas šilčiausių ir svarbiausių momentų poros gyvenime. Jūsų kūnas ir psichika išgyvena ypatingą laikotarpį. Kai kurios naujovės reikalauja pokyčių, o kai kurie dalykai išlieka nekintami ir būtini visada – tai nuolatinis rūpinimasis savo psichikos sveikata ir fiziniu kūnu. Jūsų oda taip pat patiria daug pokyčių laukiantis ir net pagimdžius, tad natūralu, jog reikia šiek tiek laiko, kol viskas grįžta į normalias vėžes.
Su kokiais sunkumais susiduria moterys po gimdymo?
Strijos galutinai neišnyks, bet taps mažiau pastebimos. Naudokite specialias kosmetikos priemones, padedančias mažinti strijas ir gerinti odos elastingumą, galima estetinės medicinos klinikoje pasitarkite dėl strijų korekcijos lazeriu.
Apie strijas su specialiste Justina Petrulionyte
Odos pigmentacijair (arba) aknė išliks, ypač kol maitinsite krūtimi. Naudokite apsaugines priemones nuo saulės (SPF 30–50). Specialistai jums turėtų parinkti kosmetikos priemones, pasiūlyti tinkančias procedūras (pigmentinių dėmių ar aknės bėrimų randų korekciją lazeriu, biorevitalizaciją, mezoterapiją, veido valymą, elektroporaciją ir kt.).
Apie saulės poveikį ir padidėjusį melanino kiekį.
Išsiplėtusios kojų venos, kapiliarų tinkleliai ant kojų, žvaigždinės hemangiomos neišnyks – jos šalinamos medicininiais lazeriais.
Apie kojų venų varikozės profilaktiką nėštumo metu. Asmeninė Miglės patirtis
Papilomos, karpos ir kiti naujai susiformavę dariniai po gimdymo dažniausiai neišnyksta – dermatologai juos šalina lazeriu ir kitais metodais.
Riebalų sankaupos probleminėse zonose gali išlikti dėl staigių svorio pokyčių. Subalansuokite mitybą, sportuokite, apsilankykite pas kūno priežiūros specialistą, kuris parinks jums tinkančias procedūras (limfodrenažą kompresinės terapijos aparatu, šalčio lipolizę, liekninamuosius kūno įvyniojimus, masažus ir kt.).
Apie populiarujį kolageną ir jo poveikį odai
Kodėl oda po gimdymo išsausėja?
Nėštumo metu moters organizme labai pakyla estrogenų lygis, o po gimdymo jis staiga krinta žemyn. Be to, toks staigus hormonų šuolis žemyn nėra vienintelis pokytis. Visus 9 mėnesius moters organizmas kaupia skysčius, o gimus kūdikiui šie skysčiai iš organizmo taip pat gana greitai pasišalina.
Staigaus hormonų kiekio kritimo žemyn ir skysčių sumažėjimo organizme pasekmė – itin išsausėjusi oda. Paraudimas, pleiskanojimas ir niežulys – dažni palydovai pirmosiomis savaitėmis po gimdymo, kai visas dėmesys skiriamas naujagimiui.
Kaip kovoti su odos išsausėjimu?
- Duše ar vonioje prauskitės ne karštu, o tik maloniai šiltu vandeniu. Ir vanduo iš čiaupo, ir jo garai sausina odą, todėl kasdienėmis vandens procedūromis nereikėtų mėgautis itin ilgai. Švelniai nusausinusi odą, patepkite ją mėgstama priemone – aliejumi ar kremu, kol ji dar drėgna.
- Prausimuisi rinkitės švelnios sudėties odą drėkinančias priemones. Šiuo laikotarpiu itin reikėtų vengti priemonėse pasitaikančių alkoholio ir sintetinių kvapiklių. Glicerolis ar šlapalas (urea) efektyviai drėkina odą.
- Rinkitės būtent sausai odai skirtus kremus. Idealiu atveju sudėtyje dominuos ne vanduo, bet veikliosios medžiagos, tokios kaip sviestmedžio aliejus, drėkikliai, jau minėtas glicerolis ar šlapalas.
- Pasirūpinkite namų aplinka. Sausas oras nėra itin sveika nei jums, nei jūsų augintiniams, nei naujagimiui. Per sausas patalpų oras gali sukelti kvėpavimo sunkumų, mažina atsparumą peršalimo ligoms ir gali lemti odos išsausėjimą, perštėjimą bei pleiskanojimą. Ideali oro drėgmė namuose – apie 40–45 %.
- Nepamirškite vandens! Vandens įtaka organizmui didžiulė, o jo trūkumas pasireiškia įvairiais nemaloniais pojūčiais, pvz., galvos skausmais, silpnumu ir energijos trūkumu, suprastėjusia virškinimo sistemos veikla… Vanduo įtakos turi praktiškai visiems mūsų organams, įskaitant ir odą. Tad papildoma stiklinė vandens ryte – vieni privalumai ir pagalba kovojant su odos išsausėjimu!
- Subalansuota mityba taip pat padės geriau jaustis. Keturi itin odai naudingi vitaminai – A, C, D, E ir K.
* Vitamino A šaltinis – brokoliai, špinatai ir kitos lapinės salotos, apelsinai, mangai, papajos, kiaušinis.
* Vitamino C gausu citrusiniuose vaisiuose, braškėse, ananasuose, kiviuose, brokoliuose, briuseliniuose kopūstuose.
* Vitamino D rasite riebioje žuvyje (tunas, lašiša ir kt.), sūriuose, kiaušinio trynyje. Taip pat šio vitamino kiekiui organizme įtakos turi tai, kiek laiko praleidžiame saulėje.
* Vitamino E yra saulėgrąžose ir kokybiškame saulėgrąžų aliejuje, žemės riešutuose ir žemės riešutų kreme, moliūguose, raudonosiose paprikose.
* Vitamino K ieškokite žaliose salotose, briuseliniuose kopūstuose, brokoliuose, žiediniuose kopūstuose, slyvose, kiviuose.
- Ir nepamirškite – daugiau skirtingų kosmetikos priemonių nebūtinai reiškia sveikesnę odą! Rinkitės kuo paprastesnės sudėties priemones, tinkamas visos šeimos sveikatai bei gerai savijautai palaikyti.
Rūpinkitės vieni kitais ir aukite kartu sveiki bei saugūs!
A-Derma kosmetika specialiai sukurta labai sausos, į atoponį dermatitą linkusios odos priežiūrai. Pagrindinis ingridientas – natūralios kilmės nealergizuojančių avižų rūšis Rhealba®.
Tekstą rengė Jurgita Raudonytė, @Nėštumokalendorius, VŠĮ „Mediapressa“, © naudoti tik gavus raštišką sutikimą, Lentelėje pateikta informacija adaptuota bendradarbiaujant su Estetinės medicinos ir dermatologijos klinikos „Grožio pasaulis“ gydytoja dermatologe Sandra Kavaliauskiene.