b

Nėštumo kalendorius

  >  Šeima   >  Vaiko priežiūra ir karjera. Su specialiste Rasa Borodina

Vaiko priežiūra ir karjera. Su specialiste Rasa Borodina

Lietuvoje mamos ir tėčiai turi išskirtinę galimybe su mažyliu namuose būti net iki 3 metų. Per tą laiką, augindamos mažylius, kai kurios mamos iš naujo atranda save ir ryžtasi kardinaliems pokyčiams, pradeda verslus ar nusprendžia iš esmės keisti darbo sritį. Yra mamų, kurios po vaiko priežiūros atostogų į darbo rinką žengia pirmą kartą. Šiaip ar taip, anksčiau ar vėliau mintys apie darbą aplanko beveik visas, ypač artėjant atostogų pabaigai. Ir ne visuomet tos mintys būna šviesios bei pozityvios. Viskas atrodo taip sudėtinga ir painu, kad imame vengti bet kokių su tuo susijusių minčių ir atidėliojame sprendimus iki paskutinės minutės. Tam, kad į darbo rinką grįžtumėte šypsodamasi ir pasitikėdama savimi, verta pradėti ruoštis iš anksto.

Atsikratykite baimės, jog mamoms su vaikais sunku rasti darbą

 

Viskas prasideda nuo nusiteikimo. Nors šiandieninė situacija darbo rinkoje nėra pati palankiausia mamoms su vaikais, tai jokiu būdu nėra nuosprendis. Yra daugybė įmonių, kurioms vadovauja puikūs darbuotojų į vyrus ir moteris neskirstantys vadovai. Jei turite darbo patirties, esate aktyvi ir motyvuota asmenybė, tikrai rasite savęs vertą darbą. Jei netikėsite savo jėgomis, vargu ar jumis patikės būsimas darbdavys. Pradėkite nuo savęs.

 

Kaip pasiruošti grįžimui į darbo rinką dar vaiko priežiūros atostogų metu?

Jei jūsų vaikas neramus, bet kokie pasiruošimo darbai gali pasirodyti neįmanoma misija. Tad, jei dabar išgyvenate sunkų laikotarpį, neverskite savęs daryti to, ko nenorite. Verčiau palaukite tokio meto, kai būsite labiau pailsėjusi ir motyvuota. Aplankius pirmoms mintims apie darbus, nenustumkite jų į šoną, neatidėliokite.

 

Nuo ko pradėti? 3 žingsniai, kuriuos gali, jei augini vaiką:

  1. Pirmiausia įsivertinkite savo siekius ir galimybes

Turėdama laisvą valandėlę, skirkite laiko savianalizei. Geriausia tai būtų atlikti raštu, mat tai, ką užrašote ranka, turi didesnę galią tapti realybe. Tikėtina, kad užrašus kartais atsiversite paskaityti, o kiekvieną kartą skaitant didėja tikimybė, kad imsitės veiksmų.

CV mama

  1. Apmąstykite šiuos klausimus:

Ko aš noriu? Kur norėčiau save matyti po 5 ar 10 metų? Kokia veikla man teikia tiek malonumo, kad galėčiau ja užsiimti visą parą?

Žinodama kryptį ir tai, kas jums tikrai patinka, galėsite po truputį stebėti darbo pasiūlymus, susipažinti su keliamais reikalavimais, planuoti, kur ir kokiu būdu įgyti patirties, išmokti užsienio kalbų ir pan.

Kokios mano stipriosios savybės?

Galbūt tai kelerių metų patirtis kokioje nors srityje ar net kelių užsienio kalbų žinios, o gal paraleliai vystote nedidelį verslą ar padedate tai daryti kitam žmogui, galbūt kur nors savanoriaujate ar užsiimate laisvai samdomo specialisto veikla, dalyvaujate projektuose. Viskas, kas parodo jūsų motyvaciją ir aktyvumą, yra privalumai.
Kokia mano silpnosios savybės? Ko man trūksta, kad galėčiau įsidarbinti ten, kur noriu?

Paanalizuokite savo trūkumus. Galbūt trūksta darbo patirties, o gal kokių nors įgūdžių. Susirašykite savo trūkumus, o šalia jų prirašykite bent po du tris būdus, kaip tuos trūkumus paversti privalumais.
Pvz., jei jums trūksta darbo patirties, galbūt galėtumėte pradžiai įsidarbinti į kitą įmonę bei žemesnes pareigas, padirbėti ten metus ar ilgiau, o tuomet bandyti įsidarbinti ten, kur norite.

  1. Ką daryti toliau?

Net ir maži žingsneliai tikslo link yra naudingi, juk jie padeda judėti į priekį.

  • Skaitykite naudingas knygas. Tai galite daryti žindydama kūdikį, stumdydama vežimėlį. Šiuolaikines knygas galite skaityti net telefone arba klausytis garsinių knygų.
  • Žinias gilinkite seminaruose, mokymuose internetu. Jų yra mokamų ir nemokamų. Daugelis vaizdo seminarų sukurti taip, kad juos galite žiūrėti sau patogiu metu, net per keletą kartų.
  • Ieškokite veiklių, įkvepiančių mamų grupių. Tikslų siekti smagiau ir lengviau, kai šalia jūsų –pozityvūs žmonės.
  • Jei leidžia finansinės galimybės, pasinaudokite karjeros konsultantų paslaugomis. Jie padės profesionaliai įsivertinti savo galimybes ir susikurti veiksmų planą.
  • Peržvelkite turimus kontaktus savo telefone ir socialiniuose tinkluose. Galbūt atsiras žmonių, kurie turi žinių apie norimą darbo sritį, pareigas ar konkrečią įmonę ir mielai pasidalys informacija prie kavos puodelio.

 

@Nestumokalendorius, VŠĮ „Mediapressa“, © naudoti tik gavus raštišką sutikimą.
Už tekstą dėkojame Rasai Borodinai, FB/RasaRašo, knygos “Karjeros guru: kaip susirasti svajonių darbą?” autorei, bei tinklaraščio www.cvguru.lt autorei.

 

 

Komentarai