b

Nėštumo kalendorius

  >  Gimdymo laikotarpis   >  NETIKĖTAI GREITAS GIMDYMAS. Ką daryti?
netiketas_gimdymas

NETIKĖTAI GREITAS GIMDYMAS. Ką daryti?

1 Jeigu esate viena namuose – pirmiausia atrakinkite duris. Prie durų eikite TIK tuo atveju, jei dar nesistanginate.

2 Likite ten, kur esate! Jei pajutote nenumaldomą norą stangintis – likite ten, kur esate, nesiblaškykite. Greitąją tegu iškviečia kas nors KITAS arba padarysite tai vėliau.

3 Leiskitės ant grindų. Būkite kuo žemiau, įsitaisykite tokia poza, kad reikalui esant pati pagautumėte kūdikį. Galimos pozos – keturiomis ant kelių, atsirėmus į sieną ar gulomis ant šono. (Išimtis: Jei kūdikis „sėdi“, t. y. pirmiausia pasirodo jo užpakaliukas, atsigulkite ant kairio šono ir leiskite jam gimti PAČIAM. Taip išvengsite galimų komplikacijų). Atsargiai – kūdikis gali būti labai slidus! Mažylis vis dar „pririštas“ virkštele prie placentos, jėga jos traukti NEGALIMA. Gimus mažyliui, placenta su dar viena ar keliomis stangomis gims pati.

SOS NĖŠTUMO METU. Pavojingi simptomai ir būklės. Kada kreiptis į gydytoją?

4 Pasiklokite ką nors minkšto. Kad mažylis netyčia neatsitrenktų į kietą paviršių, po savimi pasiklokite ką nors minkšto. Tinka viskas, kas po ranka – chalatas, kilimėlis, antklodė, rankšluostis ir panašiai.

5 Ryški kūdikio spalva – normalu. Būna, kad kūdikiai gimsta mėlynai violetinės spalvos, tai įprasta. Po kelių sekundžių jis pradės rausvėti. Apsivijusi apie kaklą virkštelė – taip pat neretas reiškinys, tiesiog švelniai nuvyniokite ją kaip šalikėlį. Kol virkštelėje pulsuoja kraujas, mažylis gauna jam reikalingą deguonį.

6 Sušildykite. Apšluostykite mažylį ir iškart glauskite jį NUOGĄ prie savo NUOGO kūno, tada apgaubkite rankšluosčiu ar antklodėle. Taip padėsite kūdikiui sušilti. Šildymas per drabužius NEEFEKTYVUS.

PRIEŠLAIKINIS GIMDYMAS. Ką svarbu žinoti?

7 Palikite virkštelę! Placenta išslys pati, dažniausiai per pusvalandį (kartais anksčiau, kartais vėliau), jos traukti negalima. Palikite kūdikį su virkštele – ja pasirūpins atvykusi medikų komanda.

8 Įdėkite placentą į švarų indą ar maišelį (galima palikti ir ant tų pačių marškinių / paklodės, ant kurių gimdėte) ir sulaukite greitosios pagalbos.

9 Išsikvieskite greitąją pagalbą, jei to dar nepadarėte anksčiau.

 

Sveikinu sėkmingai pagimdžius! Asta Dahshleiger, dula, Kalifornijos universiteto bakalauro gimdymo edukatorės laipsnis.

@Nestumokalendorius, VŠĮ „Mediapressa“,
©naudoti tik gavus raštišką sutikimą. Nuotrauka @Pexels

GIMDYMĄ LENGVINANTYS KVĖPAVIMO PRATIMAI – Diafragminės paremties metodas

Komentarai