b

Nėštumo kalendorius

  >  Kraitelis   >  KAIP IR KOKIĄ PASIRINKTI LIEMENĖLĘ?
liemenele_zindymui

KAIP IR KOKIĄ PASIRINKTI LIEMENĖLĘ?

Nėštumo metu numatyti, kiek padidės krūtys po gimdymo – neįmanoma, todėl rekomenduojama įsigyti tik 1–2 liemenėles iš anksto, o vėliau papildomai įsigyti reikiamo modelio ir dydžio. Po gimdymo gaminasi priešpienis, nuo 2–8 paros prasideda pieno gamyba. Krūtys didėja, keičiasi yra minkštos. Tinkamai parinkta liemenėlė žindymo pradžiai moterims padeda jaustis geriau, o kartais – net išvengti nemalonių pojūčių, netrukdo ugdyti tinkamų laktacijos pagrindų.

Kokia yra tinkamai parinkta nėščiosios ir žindymo liemenėlė

  1. TINKAMO DYDŽIO.
  2. NEVARŽANTI, NEDIRGINANTI, PATOGI ŽINDYMUI
  3. LENGVAI PRIŽIŪRIMA.

 

NEVARŽANTI KRŪTŲ POKYČIŲ

Pirmas dvi savaites po gimdymo rekomenduojama nevaržyti krūtų, nes jose vyksta aktyvūs procesai, dydis gali kisti intensyviai.

Yra rizika, jog dėvint netinkamą liemenėlę bus užspaustos pieno liaukos ir latakai. Gimdyvei šiuo laikotarpiu tinkama gali būti sportinio tipo liemenėlė, kuri prisitaiko prie besikeičinčių apimčių. Ši liemenėlė dažniausiai yra besiūlė, elastinga, bet tvirta. Jei renkatės įprastą, svarbu kad ji būtų tinkamos apimties, tačiau laisvesniais kaušeliais, platesnėmis petnešėlėmis. Audinys – natūralus (bent jau vidinių kaušelių), papuošimai nedirginantys. Petnešėlės turėtų būti plačios, audinys nedirginti, apimties juosta neveržti, kaušeliai nespausti, o juos švelniai patraukus atidengti krūtį (ne tik spenelį), nespausdami krūties ir pieno latakų.

 „Rinkitės skirtingo tipo, modelio ir spalvų liemenėles, kad galėtumėte lengvai prisitaikyti prie krūtų pokyčių ir priderinti jas prie skirtingų drabužių“, – 9menesiai.lt specialistė konsultantė Lina.

PATOGI ŽINDYMUI

Pirmosiomis dienomis rekomenduojama kuo dažniau žindyti naujagimį, paisyti taisyklingo kūdikio pridėjimo prie krūties. Todėl neturėtų būti sudėtinga atlaisvinti visą krūtį, ne tik spenelį. Patrauktas liemenėlės kaušelis turi lengvai atidengti krūtį, nespausdamas krūties ir pieno latakų.

Nėštumo metu ir ypač pirmąsias dvi savaites po gimdymo krūtų dydis gali sparčiai kisti, todėl liemenėlė turi būti tampri, nevaržyti krūtų pokyčių, audinys turi būti švelnus (rekomenduojama vengti dirginančių nėrinukų ir kitų papuošimų). Krūtys gali pasunkėti dvigubai, todėl svarbiausia, kad liemenėlė tinkamai jas prilaikytų.

Jei liemenėlė jums nepatogi, petnešėlės per siauros, spaudžia, veržia, dirgina odą, tapo per maža, nedevėkite jos. Ji nėra būtina. Gimdymo namuose puikiai galite dėvėti tik apatinius marškinėlius. O Jei visą dieną dėvite liemenėlę, būtinai pailsėkite naktimis. Gulint krūtys įgauna kitą formą, o naktį dėvima liemenėlė krūtis papildomai suspaudžia, sutrikdoma limfotaka. Ši taisyklė galioja ne tik nėštumo ir žindymo metu, bet ir įprastais moters gyvenimo etapais.

LENGVAI PRIŽIŪRIMA

Dažnai žindyvę vargina didesnis ar mažesnis savaiminis pieno pratekėjimas. Savaiminis pieno tekėjimas (naktį, išgirdus kūdikio verksmą ir pan.) yra normalus reiškinys. Tokiu atveju naudojami įdėklai į liemenėlę, pieno surinkikliai ir pan., kuriuos prilaiko sportinio tipo liemenėlės.

Liemenėlė, sulaistyta pieno lašeliais, tampa drėgna ir tinkama terpe bakterijoms. Pagrindinė priežiūra – skalbimas. Dažnai skalbiamas bei džiovinamas drabužis neturėtų prarasti formos, tamprumo nei dydžio. Kokybiško audinio liemenėlės tarnaus ilgiau. Bakterijos lėčiau daugiasi, jei pluoštas yra natūralus, sausas.

Liemenėlių tipai NĖŠČIOSIOS IR ŽINDYMO GIMDYVĖS ir ŽINDYMO SPORTINIO TIPO ŽINDYMO LIEMENĖLĖ

 

 

Tinkamiausia dėvėti 8–9 nėštumo mėnesį

 

(pagal poreikį)

 

+ žindymo laikotarpiu, kai nusistovės krūtinės dydis (nuo 1–6 mėnesio po gimdymo)

Pirmasias savaites PO GIMDYMO

 

 

+ namuose ar naktį žindymo laikotarpiu

2 mėnesį po gimdymo ir likusį žindymo laiką

 

 

+ atskira puošni liemenėlė ypatingoms progoms

Kada geriausia įsigyti III trimestrą Nėštumo pabaigoje Nuo 3 savaitės po gimdymo
Kiek vienetų turėti 1–2 liemenėles 1–2 liemenėles 2–3 liemenėles
Liemenėlės savybės,  svarbios šiam laikotarpiui Formuojanti

 

Su lankeliais

Su pakietinimais

Patogi, tvirta

Prisitaikanti – tampri

Tinkanti žindyti

Pralaidi orui

Elastinga

Be lankelių

Besiūlė

Prisitaikanti

 Lengvai atsegamas kaušelis

Pralaidi orui

Formuojanti

 

Platesnės petnešėlės, palaikymo juosta

Stabilūs reguliatoriai

Keletas užsegimo pozicijų

Atsegamas kaušelis

Pralaidi orui

Video interviu. Liemenėlės maitinančioms.

Nėščioji klausia, specialistė atsako. Svarbiausi klausimai apie liemenėles maitinimui:

✔ Nuo ko pradėti, jei dar nesidomėjai apie žindymo liemenėles ir pirmą kart užsukai į šį skyrių?

✔ Kada patartumėt pradėti domėtis, matuotis ir įsigyti šias liemenėles, kurios bus reikalingos po gimdymo?

✔ Kuo skiriasi žindymo liemenėlės? Ir kaip žinoti, kurios reikia man?

✔ Kaip išsirinkti sau tinkamą liemenėlę?

Tekstas parengtas bendradarbiaujant su 9menesiai.lt konsultantais. Nuotraukos @9menesiai.lt. Tekstas @Nėštumokalendorius, VŠĮ „Mediapressa“, © naudoti tik gavus raštišką sutikimą.

Komentarai