b

Nėštumo kalendorius

  >  Leidiniai   >  “NĖŠTUMO KALENDORIUS” 2022 m. žiema
nestumo-kalendorius

“NĖŠTUMO KALENDORIUS” 2022 m. žiema

„Nėštumo kalendoriaus“ – tai nemokamas periodinis informacinis atmintinių ir planavimo leidinys nėščiosioms, su meile ruošta dovana specialiai jums!

Jūsų motinystės istorija yra unikali, jūsų asameniniai poreikiai – svarbūs

Kiekviena moteris, kiekvienas nėštumas, kiekvienas gimdymas bei gimimas, tarpusavio santykiai, šeimos modelis yra unikalios asmeninės istorijos dalis. Todėl reikšmingiausios motinystės ir tėvystės kelionėje turėtų būti ne “knyginės” ir teorinės, o asmeniniai pasirinkimai, kylantys iš dėmesingumo ir meilės savo asmeninei istorijai ir subjektyvioms – būtent jums svarbioms patirtims.

Nemokamų atmintinių leidinių tikslas – pateikti daug aktualios informacijos trumpai ir paskatinti gilintis toliau. Kviečiame nuolatos semtis žinių, domėtis tuo, kas jums svarbu, kas rūpi, skirti daugiau dėmesio klausimams, kurie kelia nerimą arba baimę, įtampą, su dideliu švelnumu sau, savo (šeimos, partnerystės, draugystės, motinystės) kelionei, pirmiems kartams, nemokėjimui, nežinojimui, tobulėjimui, augimui. Džiaugiamės, jei renkatės tai, kas dera būtent jums, jūsų šeimai ir jūsų gyvenimo būdui!

“Nėštumo kalendoriaus” 2022 m. žiemos tiražas

2022 metų žiemos viršelius puošia autorinis Viktorijos iš Ką nor’s gražaus piešinys. Besiskleidžiančios gležnos anemonės užburia grožiu, pasakoja apie stebuklo jausmą ir įstabų gamtos grožį, o lapelių gležnumas primena saugumo jausmą, kurio nėštumo metu ypač trokštame.

Ką svarbu žinoti apie „Nėštumo kalendorių“?
  1. Vienas leidinys yra skirtas visam nėštumo laikui. Jei turite ankstesnį savo „Nėštumo kalendorių“, jį naudokite visą nėštumą.
  2. Nauji leidinių tiražai spausdinami 4 kartus per metus: pavasarį, vasarą, rudenį bei žiemą ir dovanojami besilaukiančioms moterims: platinami didžiųjų miestų gydymo įstaigose pas akušeres, ginekologes.
  3. Kur dalijamas nemokamas atmintinių leidinys arba kaip jį užsisakyti į namus, skaitykite čia. O kaip paprastai ir greitai galite paremti „Nėštumo kalendoriaus“ leidybą, veiklas ir iniciatyvą, rasite čia.
  4. Turinys dalinai atnaujinamas kiekviename tiraže, nuolat papildomas, yra kuriamas naujas sezono viršelis, o pagrindinės atmintinės rengiamos pagal informaciją, kuri išlieka aktuali ne vienerius metus, todėl jos nekeičiame taip dažnai.
  5. Naujausią žiemos numerį pavartyti galite čia (e.formatu), o užsisakyti popierinį kviečiame e. parduotuvėje.
Atmintinės „Nėštumo kalendoriuje“

Kiekviena moteris, kiekvienas nėštumas, kiekvienas gimdymas bei gimimas, tarpusavio santykiai, šeimos modeliai yra skirtingi. Tačiau kiekvieną nėštumo mėnesį daugelis moterų patiria ir tam tikrų nėštumui būdingų dalykų, panašių fiziologinių pokyčių, joms kyla panašių klausimų, todėl „Nėštumo kalendoriuje“ rasite informacijos apie daugybę aktualių dalykų. Taip pat stengiamės jus palaikyti morališkai, suprasti ir siunčiame didžiausius linkėjimus nuo visos komandos!

  • Aktualios nėštumo temos
  • Svarbūs patarimai būsimoms mamoms ir tėčiams
  • Specialistų įžvalgos
  • Tikslingų klausimai ir užduotys rengiantis tėvystei
  • Stebėjimo lentelės, planavimo užrašai
  • Pirkinių sąrašai, mokymų rekomendacijos
  • Lentelės-atmintukai
  • Emocinės paramos kontaktų lentelė
Temos „Nėštumo kalendoriuje“

Svarbią informaciją, padėsiančią aiškiau suprasti nėščiųjų priežiūros tvarką Lietuvoje, atliekamus rekomenduojamus tyrimus, organizmo pokyčius, pavojingus simptomus ir būkles viso nėštumo metu, atidų pasirengimą gimdymui ir daug kitų atmintinių rasite specialiai „Nėštumo kalendoriui“ parengtose atmintinėse. O kaipgi be kūdikio kraitelio ir gimdyvės krepšelio sąrašų? Jiems skyrėme daug laiko ir dėmesingai paruošėme būtiniausių ir rekomenduojamų daiktų sąrašus.

  • 9-ių mėnesių nėštumo eigos kalendorius
  • 40-ies savaičių vaikelio vystymosi kalendorius
  • Medicinos priežiūra Lietuvoje
  • Nėščiosios organizmo pokyčių aprašymai
  • Kūno priežiūros, judėjimo, mitybos patarimai
  • Skyrelis partneriui
  • Svarbūs emocinės savijautos požymiai
  • Pasirengimas gimdymui ir gimimui, naujagimio priežiūra, poros santykiai
Naujausi straipsniai bendradarbiaujant ir su socialinių tinklų turinio autorėmis!

Naujausias straipsnis ir atmintinės apie nėščiųjų (gestacinį) diabetą, parengtas „Mission Diabetes“ autorės Aistės Jakimavičiūtės Bikauskės kartu su „Hormodernus“ klinikos gydytojomis endokrinologėmis Rūta Krikščiūniene ir Migle Francaite-Daugėliene. Kokią įtaką turi pakilęs gliukozės kiekis kraujyje nėštumo metu? Kaip nustatomas nėščiųjų diabetas? Ką daryti išgirdus nėščiųjų diabeto diagnozę? Skaitykite nuo šiol leidinyje ir “Nėščiųjų diabetas – galimybė išsiugdyti sveikos gyvensenos įpročius“.

Leidinys papildytas įdomias faktais ir įkvepiančiomis žinutėmis apie motinos pieną ir žindymo svarbą kūdikiui bei moteriai. Žinutes parengė žindymo konsultantė, IG paskyros “Noriu žindyti” autorė  Diana Marcinkevičienė.

Straipsnis (tik spausdintame leidinyje) apie “Prenatalinę depresiją” su psichologe, “Mama mums rūpi” lektore Sigita Valevičiene.

“Nėštumo kalendorių” puošia kitų mamų palinkėjimai besilaukiančiai mamai. Panaudotos knygelės “Laiškai mamai” citatos

Daugiau dėmesio savijautai ir emociniam pasauliui

Motinystės patirčių tikslas – eiti savo motinystės keliu, o ne stoti į eilę dėl geriausios ar tobuliausios mamos titulo. Svarbu su meile atpažinti ir priimti savo pačios poreikius bei kurti savo unikalią kelionę. Nėštumo laikas kupinas naujovių, leiskime sau pirmus kartus. Neišvengsime nežinomybės, nerimo, įtampos, baimių, pasitikėjimo stokos ir dar daug bauginančių patyrimų. Leiskime tam vykti, neblokuokime, nestabdykime, bet pabandykime džiaukimės išmoktais, suvoktais dalykais, pagirkime save už gebėjimą išbūti sudėtingoje situacijoje, drąsą kreiptis pagalbos ir ją priimti. Vasaros “Nėštumo kalendoriuje” rasite dėmesingumo pamokėles, stebėjimo lenteles ir emocinės pagalbos kontaktų sąrašą. Skaitykite daugiau MOTERIS TAMPA MAMA. Emocijos laukiantis su specialiste Sigita Valevičiene

Kviečiame stebėti ir įvertinti savo nėštumo metu laiką kitokiais kriterijais. Pavyzdžiui, sekti ne kūno svorį kilogramais, o laiką, skirtą sau, fizinį aktyvumą, sveiką mitybą, aplinkinių palaikymą ir pagalbą. Pagalvokite, kokie yra jūsų poreikiai šiuo laikotarpiu ir kokie asmeniniai prioritetai dabar, koks “balas” gali būti jūsų tikslu. 10 balų nėra siekiamybė. Atvirkščiai, galbūt kažkur persistengiate, kontroliuojate ir esate kupina įtampos? Nerungtyniaukim nei su kitomis moterimis, nei su savo įsitikimais, nesiekime šiais balais tapti “pirmūnėmis”, pasistenkime pamiršti tai, kas “pridera” / “privaloma” nėščiai moteriai ir siekime atpažinti tikrąjį savo pačios troškimą ir padėkime sau žengti svarbius į laimę.

Kitas mūsų leidinys – „Kūdikio dienoraštis“

Apie skaitykite čia „KŪDIKIO DIENORAŠTIS“– atmintinių leidinys tėvams 2021 m. ruduo

Komentarai