b

Nėštumo kalendorius

  >  Kraitelis   >  PIRMOJI AUTOMOBILINĖ KĖDUTĖ. Klausimynas, kaip teisingai išsirinkti?
autokedute

PIRMOJI AUTOMOBILINĖ KĖDUTĖ. Klausimynas, kaip teisingai išsirinkti?

Automobilinė naujagimio kėdutė – atsakingas pirkinys.
  1. Tai pirmoji automobilinių kėdučių grupė „O+“, tinkama vaikams nuo gimimo iki 13 kg svorio (iki 1, 5m.). Kėdutė turi būti pritaikyta naudoti nuo pirmųjų dienų, būtinas kokybiškas dėklas naujagimiui, kurį vėliau galima išimti.
  2.  Įsigyjama anksčiau nei vežimėlis arba kartu su vežimėliu. Pageidautina, kad turėtų universalią jungtį, atitinkančią daugelio vežimėlių gamintojų adapterius, kad būtų galima kėdutę tvirtinti ant vežimėlio važiuoklės.
  3. Patogi vaikui ir mamai. Nepamirškite, kad tokio amžiaus vaikutis daug miega, todėl atkreipkite dėmesį į kėdutės kokybę. Svarbus kiekvienas gramas, nes pirmąją kėdutę reikia dažnai nešioti.

Ką sužinoti ypač svarbu:

AVIONAUT PIXEL – LENGVIAUSIA PASAULYJE

● Lengviausia (tarp visų sertifikuotų 0-13kg automobilinių kėdučių) Avionaut Pixel (tik 2.5kg) kūdikio auto kėdutė !

● Pagaminta Europoje iš EPP medžiagos, kuri naudojama automobilių pramonėje ir yra ypatingai atspari smūgiams.

● „Avionaut Pixel“ kėdutės naujagimio įdėklas idealiai pritaikytas ne tik laiku gimusiems kūdikiams, bet ir neišnešiotukams.

● Ši kėdutė atitinka Vokietijos ADAC testų saugumo reikalavimus, sėkmingai praėjusi ADAC testą, tiek su izofix baze, tiek segama diržu!

● Naujagimio įdėklas, sukurtas bendradarbiaujant su patyriusių kineziterapiautų komanda, atitinka visus naujagimio poreikius net ir trumpos kelionės metu: užtikrintas laisvas kvėpavimas, sumažinta reflukso rizika ir tiesi stuburo padėtis.

 

 

Kam dažniausiai naudojama pirmoji AUTOMOBILINĖ KĖDUTĖ

Automobilyje KITUR
●       Automobilinės kėdutės tvirtinamos saugos diržais ar Isofix baze;

●       Daugelyje automobilių priekinė sėdynė neturi isofix jungties. Įsitikinkite jog bazė tinka Jūsų automobiliui.

●       Tvirtinti saugos diržais galite  – ant priekinės (jei leidžia automobilio gamintojas) ir galinės sėdynės.

 

●     Šioje kėdutėje kūdikis važiuos namo iš gimdymo namų.

●       Bus nešiojamas iš automobilio į namus ir iš namų į automobilį.

●       Kėdutę galima tvirtinti ant vežimėlio važiuoklės ilgiems atstumams įveikti.

●       Kūdikį su kėdute patogu neštis pas gydytojus, į užsiėmimus, apsipirkti.

 

Nerekomenduojame iki 6 mėn. amžiaus kūdikius kėdutėje be pertraukos vežti ilgiau nei 2 val (jei gamintojas nenurodė kitaip).

MITAI:

Kuo sunkesnė kėdutė, tuo ji saugesnė.

„Avionaut Pixel“ kėdutė pagaminta iš tvirtos, lengvos ir ypač smūgiams atsparios medžiagos. Ši medžiaga naudojama ir automobilių pramonėje.

Kūdikiui patogesnė ištiesiama kėdutė su gulima pozicija.

Atkreipkite dėmesį, kad daugelis automobilinių kėdučių neturi funkcijos vežti vaiko automobilyje ištiestoje padėtyje. Tad bazinė kėdutės konstrukcija, gali nepateisinti lūkesčių.

 

Saugumas kelyje – svarbiausias

autokedute

Pagal Lietuvos Respublikos saugaus eismo keliais įstatymą vairuotojas turi pasirūpinti keleivių saugumu. Kelių eismo taisyklės skelbia, kad jaunesnius kaip 3 metų vaikus leidžiama vežti ant galinės automobilio sėdynės tik specialiose jų ūgiui ir svoriui pritaikytose sėdynėse. Ant priekinės sėdynės galima vežti kėdutėje, jei jos atlošas atsuktas į priekinį transporto priemonės stiklą, o saugos pagalvės yra išjungtos, sėdynė maksimaliai atitraukta atgal.

Tinkamas dydis. Kėdutės skirstomos į grupes, priklausomai nuo sodinamo vaiko svorio. Pirmoji kėdutė turėtų būti 0 grupės (iki 10 kg svorio) arba 0+ (iki 13 kg svorio), ji tarnaus iki pirmojo gimtadienio. Šios kėdutės yra pačios saugiausios, tvirtinamos nugarėle į priekį. Kėdutę rekomenduojama keisti į I grupės kėdutę tik tada, kai vaikas neatitinka grupės svorio arba kėdutę išauga (galvytė aukščiau už kėdutės nugarėlę). Draudžiama vaiką sodinti į per mažą ir į per didelę kėdutę, nes jos neatlieka savo saugos funkcijų.

Saugumo reikalavimai. Ieškokite gamintojo, užtikrinančio saugumą visais aspektais, naudojančio naujausias technologijas, aukščiausius standartus, testavimus ir papildomas apsaugas nuo smūgių. Kėdutė neatitiks saugumo reikalavimų, jei ji pagaminta seniau, nei prieš ketverius metus (standartai kinta), jei buvo naudojama ne vienerius metus (diržai nebus tokie tvirti) arba patyrė eismo įvykį.

Tinkamas įtvirtinimas. Kėdutė tvirtinama prie automobilio sėdynės specialiais joje esančiais fiksatoriais (tai naujausias kėdučių tvirtinimo standartas – ISOFIX). Jei jūsų automobilyje nėra ISOFIX tvirtinimo sistemos, tuomet papildomai patikrinkite, ar kėdutė tiks jūsų automobiliui. Pagal kėdutės tvirtinimo instrukciją tinkamai apjuosus automobilio saugos diržais kėdutė turi stovėti tvirtai, judinama į priekį ar į šonus pasislinkti ne daugiau kaip 2–3 cm, automobilio saugos diržų sagtis neturi remtis į kėdutės konstrukciją. Perkant kėdutę reikėtų atvykti savo automobiliu arba turėti grąžinimo garantiją, jei kėdutė jūsų automobilyje nebus stabili.

Tinkamas užsegimas diržais. Automobilio saugos diržai tvirtai laiko vaiko kėdutę (tvirtinama pagal kėdutės instrukciją), o kėdutėje esantys diržai apjuosia ir saugo patį vaiką. Jei tai padaryta tinkamai, kėdutė atliks saugos funkciją. Diržų įtempimas reguliuojamas; kiekvieną kartą pasodinę vaiką patikrinkite, kad tarp jo krūtinės ir diržo tilptų tik 1–2 pirštai.

KAIP PASIRINKTI KĖDUTĘ?

autokedute_ka zinoti

Klausimynas, padėsiantis tinkamai įvertinti pirkinį į svarbiais aspektais:

  • Ar tinkama vaiko ūgiui ir svoriui?
  • Ar titinka ES saugumo standartus?
  • Tvirtinsite diržais ar isofix  baze?
  • Koks kėdutės svoris? Ją dažnai nešiosite.
  • Ar kėdutės audiniai  nedegūs?
  • Ar lengva audinio priežiūra?
  • Ar naujagimio įdėklas patogus?
  • Ar stabilus galvytės įtvirtinimas?
  • Ar kėdutė sukasi?

 

REKLAMA. Tekstas parengtas bendradarbiaujant su KINDER PLANET konsultantais.
Nuotraukos @AVIONAUT
Tekstas @Nėštumokalendorius, VŠĮ „Mediapressa“, © naudoti tik gavus raštišką sutikimą
autokedute

 

Komentarai